Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Liberec získal z Brna na přestup útočníky Rabušice a Šurala

Michael Rabušic, Martin Zeman
Zdroj: Oficiální zdroj
Michael Rabušic (vpravo)
Témata:

Mladí fotbaloví útočníci Michael Rabušic a Josef Šural odcházejí z druholigové Zbrojovky Brno do Slovanu Liberec.

"Oba hráči do Liberce odcházejí na přestup. Klub je pověstný tím, že dává pravidelně šanci mladým hráčům, proto věřím, že oba útočníci důvěru oplatí dobrými výkony," řekl k transferu agent obou fotbalistů David Nehoda.
 

S příchodem talentovaných mladíků je spokojený trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý. "Chtěli jsme posílit útok. Oba hráči byli mezi vytipovanými útočníky, které jsme chtěli získat. Mají v sobě velký potenciál. Oba prošli mládežnickými reprezentacemi a splňují požadavky, které mám," uvedl Šilhavý.
 

"Na mistrovství Evropy do 21 let odjeli tři liberečtí hráči a vracejí se nám čtyři. Z tohoto pohledu jsem velmi spokojený," poznamenal ředitel Slovanu Libor Kleibl. "Šural se k týmu připojí v pondělí, reprezentanti mají do 6. července dovolenou," doplnil Kleibl na adresu čtveřice Dočkal, Gecov, Vácha a Rabušic, která v Dánsku získala bronz, ale neprobojovala se na olympiádu v Londýně.
 

Dvaadvacetiletý Rabušic odehrál v dresu Brna, kam přestoupil z Jihlavy, dvě a půl sezony. V 61 odehraných prvoligových zápasech dokázal vstřelit deset branek. Na ME v Dánsku se dostal jako náhradník a do hry nezasáhl. Přesto je jeho bilance v reprezentačním dresu výborná. Ve 20 zápasech dokázal vstřelit 11 gólů a i jeho dvě trefy v kvalifikaci proti Německu přispěly k postupu na šampionát. "Přestup do Liberce je pro mě obrovská příležitost. Hrají zde moji spoluhráči z mládežnických reprezentací, se kterými se znám dlouhé roky. Měli bychom vytvořit silný tým, který bude bojovat v horní části tabulky," řekl Rabušic.
 

Pro Šurala je přestup symbolický. Přesně před rokem na turnaji v Čelákovicích ho totiž fauloval brankář libereckého týmu a způsobil mu vážné zranění, které si vyžádalo dlouhodobé léčení. Kvůli tomu se v podstatě nepřipojil k týmu, který sestoupil do druhé ligy. Jednadvacetiletý útočník má na kontě 37 ligových utkání, ve kterých dal dva góly. Šural pravidelně nastupuje v mládežnických reprezentačních výběrech. V 37 zápasech skóroval čtrnáctkrát.
 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   Cricket Champions League

   15:25

   Rychlá kola (10)

   15:55

   Off-road Maraton (6)

   16:15

   Truck Racing Magazine (8)

   16:35

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (3/4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   NHL: Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning

   14:45

   World Grand Prix Darts 2019

   16:15

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   16:45

   Nova Cup 2019 – Gočárovy schody

   17:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   19:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program