Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Legenda se loučí

Fotbalista Liberce Nezmar (35): Konec kariéry! Co se stalo?

Nezmar, Vulin
Zdroj: Mediafax
Jan Nezmar ukončí v sobotu kariéru.
Témata:

Sobotní souboj mezi Libercem a Plzní bude posledním duelem Jana Nezmara v roli aktivního fotbalisty. Poté ukončí kariéru a přejde do klubového vedení.

Pětatřicetiletý Nezmar uvažoval o konci kariéry už dlouho. Avizoval, že ani nemusí dohrát tuto sezonu. Nakonec pověsí kopačky na hřebík už v sobotu. “Přiznám se, že byť se snažím na ten konec připravit hodně dlouho, jak se to blíží, pocity jsou takové zvláštní. Mám sevřený žaludek, cítím velké napětí. Prožil jsem hezkou kariéru, zvlášť v Liberci jsem zažil spoustu krásných okamžiků,“ rekapituluje Nezmar na klubových stránkách.
 

Z Liberce nezmizí nadobro, jen se přesune z kabiny do vyšších pater. A trenéři se rázem stanou jeho podřízenými. “Není tajemství, že jdu do sportovního managementu Slovanu. Teď už to prozradit mohu, protože jsme se definitivně dohodli. Bude to něco ve smyslu sportovního manažera. Popravdě jsme se víc než názvem té funkce zabývali její náplní. Domluvili jsme se na nějaké filosofii, která je mi blízká,“ poznamenal zkušený fotbalista.
 

Kariéru odehrál především jako útočník, v posledních letech ho však Liberec začal využívat ve stoperské dvojici. Se svou zarputilostí, důrazem i sílou v hlavičkových soubojích se ani tam neztratil. Chtěl by se ale před posledním zápasem kariéry vrátit na hrot?
 

“Srdce by si to přálo. Ale po trenérech budu chtít, aby byli zodpovědní za sestavu, kterou pošlou na trávník. Bude to jejich rozhodnutí. Musí to být sestava nejlepší možná pro Slovan. A je jedno, jestli budu v základní sestavě, naskočím jako střídající hráč nebo zůstanu na lavičce. Je a bude to trenérovo rozhodnutí. Přijmu jakoukoli roli,“ uzavřel Jan Nezmar,  který v Gambrinus lize odehrál celkem 309 zápasů a dal v nich 80 gólů. Se Slovanem vyhrál hned dva mistrovské tituly.

tn.cz / hum

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:25

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   16:15

   Barcelona Spartan Race

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   18:40

   Běhej lesy – Karlštejn

 • Nova Sport 2

  • 13:30 14:25

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

   17:25

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   19:30

   Barcelona Spartan Race

   20:00

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program