Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

OHLASY TRENÉRŮ

Lavička: Chyběl mi pojišťující gól. Uhrin ml.: Nepamatuji, že by můj tým dostal dvě červené

Uhrin a Lavička
Zdroj: isifa.com
Témata:

Sparta porazila Plzeň 1:0 a Gambrinus ligu vede o 8 bodů. Zdá se, že titul jí může ze spárů vyrvat snad jen vlastní kolaps. Kouč týmu z Letné Vítězslav Lavička přiznal, že mu chyběl druhý pojišťující, ale s vítězstvím byl pochopitelně nadmíru spokojený. To kouč Plzně Dušan Uhrin ml. nerozuměl, proč v některých případech sudí Jech netasil další žluté karty.

"První poločas jsme díky rychlému gólu měli pod kontrolou, byly tam i další šance. Jak přišlo první vyloučení, chyběla mi tam pojišťující trefa. Jako bych cítil z hráčů trochu obavu, aby neudělali zbytečnou chybu. Plzeň bojovala do poslední chvíle. Stál proti nám soupeř, který nechtěl prohrát. Nezabalil to ani za stavu 0:1, ani bez dvou hráčů. Poslali do hry urostlé hráče, nakopávali jednoduše míče dopředu. Dostali jsme se pod tlak, podržel nás brankář Vaclík," zhodnotil sparťanský lodvod Lavička.
 


"Jsme rádi, že jsme ten náročný zápas zvládli. Je to víc než pět bodů, ale do konce zbývá ještě dost zápasů. Nejhorší, co by se mohlo stát, kdybychom teď podlehli nějakému uspokojení, že je vše hotovo. To zdaleka ne. V minulé sezoně jsme se přesvědčili, jak nelehké je získávat body proti relativně slabším soupeřům. To nás nakonec možná stálo to, že jsme si na ten titul nesáhli. Nechceme opakovat stejnou chybu," dodal Lavička.
 

To Dušan Uhrin ml. mluvil o nevydařeném začátku. "První poločas jsme prospali, Sparta byla v první půli agresivnější. Dostali jsme zbytečný gól, který ovlivnil utkání. V druhé půli jsme chtěli začít hrát, bohužel došlo k vyloučení Hořavy a to nás trochu přibrzdilo. Jsem rád, že jsme to v posledních deseti minutách nevzdali, i v devíti jsme si vytvořili dvě obrovské šance. Nechápu, že se Sparta takhle zatáhla, když jsme hráli o dva hráče míň. Kdybychom dali na 1:1, byli bychom spokojení. Na Spartě je to těžké, když hrajete o jednoho hráče méně, natož o dva," řekl a velmi diplomaticky mluvil o výkonu sudího Jecha.
 

"O vyloučení nechci spekulovat, viděl jsem tam i jiné žluté karty. Nechci hodnotit, proč jsme ty karty dostali. Druhá věc je, proč je Sparta nedostala za ty úmyslné ruce. Nepamatuji si, že by moje mužstvo někdy dostalo dvě červené karty. Asi jsme tak silní, že to bylo nutné. Ale Sparta byla lepší, vyhrála zaslouženě. Nechtěl bych hodnotit něco, co je hloupost. Výsledek má velký vliv, Sparta odskočila na osm bodů. Ale vše se dá pokazit, snad ještě Sparta něco ztratí. My se musíme soustředit na sebe, máme strašně těžký fotbalový plán. Daleko těžší než Sparta, která se soustředí jen na ligu," uzavřel Uhrin.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program