NEPOVEDENÝ ÚVOD SPARTY

Lavička: Bod je málo, chtěli jsme vyhrát

Vítězslav Lavička
Zdroj: Mediafax
Vítězslav Lavička
Téma:

Na Julisce se při utkání mezi fotbalisty Dukly a Sparty odehrálo drama, domácí hodinu vedli 1:0 a sparťané vyrovnali ve čtvrté minutě nastavení. Kouč Sparty Vítězslav Lavička nebyl s remízou spokojený.

Lavička si premiéru po návratu na letenskou lavičku představoval poněkud jinak.
 

"S bodem můžu být spokojený jen kvůli tomu, že jsme na konci prohrávali a vyrovnali jsme v nastavení. Ta remíza je z naší strany určitě zasloužená, ale chtěli jsme víc. Bereme remízu jen kvůli tomu, že jsme v posledních sekundách dokázali neprohrát. Cením si toho, že mužstvo bojovalo až do konce, to je velmi pozitivní," prohlásil trenér Sparty Vítězslav Lavička.
 

"Chyběla nám především větší efektivnost hry ve finální fázi. Dokázali jsme si hlavně ve druhém poločase vypracovat řadu slibných příležitostí, ale dlouho jsme se proti výborné defenzívě Dukly nedokázali prosadit. Nedařilo se nám Duklu přehrát kombinačně, nakonec jsme uspěli spíš silou. Změnili jsme rozestavení a vsadili jsme na vysoké hráče. Leo Kweuke zase ukázal, jakou má pro Spartu cenu," konstatoval Lavička.
 

"Remíza venku je vždycky dobrá, ale kdo chce získat titul, ten musí od začátku soutěže vyhrávat venku. Až další průběh ligy ukáže, jak byl tenhle bod cenný," dodal kouč Sparty.
 

Kvůli zranění Matějovského a nemoci Kadlece nemohl Lavička postavit optimální sestavu. Na pravou stranu obrany zařadil Španěla Pabla Gila, který přišel v létě z B týmu Realu Madrid. Gil nepůsobil přesvědčivým dojmem, udělal dvě zřetelné chyby a po hodině hry byl střídán.
 

"Pro něj to není jednoduchá situace. Všechno je pro něj nový, postupně si zvyká na jiný styl hry a české prostředí. Já věřím, že se bude bude zlepšovat a stane se důležitým hráčem týmu," podotkl Lavička k debutu Španěla.
 

"Ta remíza je určitě zasloužená. Byli jsme ve velké části druhého poločasu málo aktivní a doplatili jsme na to. První poločas byl vyrovnaný. Tlak Sparty byl však v závěru obrovský, byl to jeden nakopávaný míč za druhým. Hodně situací jsme ubránili, ale když to trvá dlouho, tak stejně jakonec jednu neubráníte. Chybovali jsme tím, že jsme takhle Spartu nechali hrát," komentoval utkání trenér Dukly Luboš Kozel.
 

Pikantní nádech měl start stopera Ondřeje Švejdíka v obraně Sparty. Na jaře oblékal dres Dukly a kouč letenského celku Vítězslav Lavička tak trochu vsadil na skutečnost, že Švejdík domácí hráče dobře zná. Postaral se však o to, že Dukla ve 30. minutě vedla po penaltě, když fauloval Přeučila.
 

"Je fakt, že jsem trochu zaváhal, kdybych byl rychlejší, tak bych mu míč odebral bez faulu. Pentle to však byla jednoznačná. Ale ve druhé půli jsme už Duklu k ničemu nepustili. Dlouho se nám však nedařilo ve finální fázi, nemohli jsme se přes domácí stopery prosadit. Ale jak jsme stupňovali tlak, tak jim docházely síly. Věřil jsem do poslední chvíle, že aspoň vyrovnáme. Tu remízu ale beru jako ztrátu," řekl Ondřej Švejdík.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:00 01:55
   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program