Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Lačný má poškozené vazy v kotníku, stav dalších zraněných Sparta tají

Témata:

Fotbalisté pražské Sparty se na čas budou muset obejít bez služeb Miloše Lačného.

Slovenský útočník si ve středečním odvetném utkání 2. předkola Ligy mistrů s Metalurgem Liepaja poranil kotník, následná lékařská prohlídka potvrdila podezření na poškození vazů. Dobu léčby klub zatím nedokázal odhadnout.
 

"Potvrdilo se, že má poškozené vazy v kotníku. Nyní nemůžeme říct, jak dlouho se bude léčit. U tohoto typu zranění je to individuální a nelze to přesně určit," řekl ČTK mluvčí Sparty Ondřej Kasík.
 

O tom, že Sparta počítá padlé, jsme vás informovali krátce po utkání s Metalurgem. VÍCE TADY.
 

Lačný měl s kotníkem problémy již po lednovém příchodu do Sparty z Ružomberku. Proti Liepaji dostal poprvé v sezoně šanci v základní sestavě a měl podíl na vedoucím gólu, protože právě po faulu na něj skóroval Matějovský z přímého kopu. Během prvního poločasu ale musel být Lačný třikrát ošetřen a po 40 minutách hry přepustil místo Martinu Zemanovi, který záhy přidal druhý gól.
 

Při zápase s Liepajou byl ošetřen i Juraj Kucka, do utkání navíc nezasáhl útočník Bony Wilfried, který si na předzápasovém tréninku přivodil svalové zranění. K jejich zdravotnímu stavu se Sparta odmítla vyjádřit, aby před ligovým utkáním se Slováckem a následným 3. předkolem Ligy mistrů s Lechem Poznaň neposkytla soupeřům cenné informace.
 

Vedle Lačného a Wilfrieda má Sparta do útoku v kádru ještě Kamerunce Léonarda Kweukeho a osmnáctiletého odchovance Jiřího Skaláka. Druhý poločas proti Liepaji se na hrotu střídali Václav Kadlec a Jiří Jeslínek, oba jsou ale spíše zvyklí na podhrotové pozice, Jeslínkovi se navíc zápas nepovedl.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   10:50

   Element (389)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   11:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   09:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   10:00

   Off-road Maraton (3)

   10:25

   Truck Racing Magazine (3)

   10:45

   UFC Profiles in Combat (1)

   11:10

   Běhej lesy – Vysočina

Celý Program