Gambrinus liga: Kulič sestřelil dvěma góly České Budějovice

Mladá Boleslav
Zdroj: Mediafax
Radost fotbalistů Mladé Boleslavi (ilustrační fotografie).

Fotablisté Mladé Boleslavi si v dohrávce 16. kola Gambrinus ligy poradili s Českými Budějovicemi, které na jihu Čech porazili 3:1.

Otevřený a pohledný fotbalový zápas shlédli fanoušci v Českých Budějovicích. Domácí příznivce sice určitě potěšil počet branek, výsledek byl ale pro ně nepříznivý. Díky krásné střele Opiely z první půle a dvěma gólům zkušeného Marka Kuliče totiž Mladá Boleslav vyhrála 3:1. Za domácí pouze v závěru snižoval z penalty fotbalový harcovník Rudolf Otepka. Boleslav se díky tříbodovému importu, který byl v letošní sezoně z venkovních zápasů druhý, opět přihlásila o slovo v boji o evropské poháry.

Parádní branky v podání Středočechů

Ve svižném úvodu zápasu promarnili Jihočeši velkou šanci už ve 3. minutě, když zleva šikovně pronikl Mezlík, z úhlu vystřelil a brankář Miller míč vyrazil na roh. Po zahrání rohového kopu Lengyel hlavičkoval nad. Budějovické to muselo mrzet, protože v 17. minutě překvapil záložník hostí Lukáš Opiela krásným gólem z dálky z hranice velkého čtverce. O minutu později mohl Lengyel vyrovnat, ale zpozdil se se zpracováním balonu a Miller střelu chytil.

Poté už začal úřadovat Marek Kulič, zkušený kanonýr, který v Gambrinus lize vystřídal už mnoho klubů. Ve 31. minutě ve vápně převzal vysoký míč od Mendyho a chladnokrevně zakončil. Od té chvíle domácí přestali hrát a hosté v poklidu čekali na brejkové situace. A když v 62. minutě rozjel mladoboleslavský Fabián další brejk, vyslal dopředu Řezníčka, ten poslal oblouček Kuličovi, útočník hostí si v běhu zpracoval míč na prsou jako di Stéfano, proběhl mezi obránci a skóroval na 0:3, bylo rozhodnuto.

Domácí sice skórovali v závěru díky Otepkovi, který proměnil pokutový kop, ale na více se nezmohli, i když byl blízko gólu Pecka. Mladá Boleslav se posunula na páté místo ligové tabulky.

16. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:2)
Branky: 82. Otepka z pen. - 31. a 62. Kulič, 17. Opiela. Rozhodčí: Paták - Handlíř, Čecháček. ŽK: Stráský - Fabián, Řezníček, Procházka, Johana. Diváci: 2313.
Sestavy:
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Riegel, Lengyel, Žižka - Stráský (65. Šíma), Černák, Rakovan (46. Pecka), Otepka, Mezlík - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Rolko, Šírl - Mendy, Procházka, Opiela (81. Kysela), Fabián - Řezníček (90. Dimitrovski), Kulič (87. Táborský). Trenér: Stanner.