Krize Sparty vyvrcholila proti Příbrami. Ta veze z Letné senzační výhru

Ladislav Krejčí se snaží prosmýknout kolem příbramského Matěje Štochla.
Zdroj: Mediafax

Fotbalisté Sparty Praha prohráli na domácím hřišti na Letné v utkání 23. kola Gambrinus ligy s 1. FK Příbram 0:2. Góly hostí vstřelili ve 38. minutě Martin Šlapák a v 62. minutě Martin Koukal. Sparta se i přes velké množství šancí nedokázala gólově prosadit. Pokud ve večerním zápase uspěje Liberec na hřišti Dukly Praha, tak Severočeši půjdou do čela ligy.

Pro ligového lídra Spartu neměl být zápas velkým problémem, a to i navzdory mizerné formě, kterou se v poslední době prezentuje. Jenže právě kvůli ní se ukázalo, že letenskému týmu dokáže konkurovat jakýkoli soupeř.

Na druhou stranu nutno říct, že herně na tom tentokrát Sparta nebyla až tak špatně. Utkání hodně ovlivnila nemohoucnost letenských střelců v úvodu zápasu, kdy pálili i ty nejvyloženější šance.

Během tři minut mohla dát Sparta dva góly, měla do poločasu další tři až čtyři gólové šance, Krejčí nastřelil tyč, ale po první pětačtyřicetiminutovce šli do kabin s jednogólovým vedením Příbramští. Po centru Pleška z levé strany ve 38. minutě překvapil obranu Letenských patičkou přes nohu Martin Šlapák.

Obrana Příbrami, v níž Mišůn nastoupil na postu stopera místo Hejdy, jenž ve středočeském klubu hostuje právě ze Sparty, zpočátku dost zmatkovala.

Díky výborným zákrokům brankáře Hrušky a chabému důrazu sparťanů v koncovce však nejhorší chvíle přežila a hosté občas vyrazili do protiútoku. Byla z nich však jen tvrdá rána T. Pilíka těsně vedle a Šlapákův gól, jenž byl ironickou odpovědí na neschopnost Sparty v koncovce. Všechny příležitost, vypracované z velké územní převahy, zahodili Kweuke s Přikrylem.

Fanoušci si přejí odchod Hřebíka

Sparta chtěla po tradičně nevydařeném prvním poločase všechno rychle nahradit po přestávce, další šanci zahodil Kweuke, Hušbauer pálil z gólové pozice těsně vedle, ale po hodině hry Příbram znovu zvedla hlavu.

V 61. minutě měl Vaclík velké problémy se střelou Krbečka a v 62. minutě Letná zkameněla. Příbramští kopali roh. Obrana Sparty ho odvrátila, chybně však rozehrála, Pleško vrátil míč Šlapákovi a jeho nezištnou přihrávku proměnil Zdeněk Koukal zblízka ve druhý gól. V ten okamžik se ze sparťanského kotle začalo ozývat skandování "Hřebík ven!" a ochozy často pískaly.

Nervózní tým Sparty byl sice i nadále častými hostem před pokutovými územím Příbrami, často do něj pronikal, ale s obranou Středočechů si nevěděl rady.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Hráči Příbrami velmi dobře vyplňovali prostor, těsně bránili, Hruška ani nemusel chytat střely, jen vyrážel nebo stahoval centry a sbíral chybné přihrávky. Domácí se neprosazovali ani ve standardních situacích, nepomohl jim ani příchod dvou útočníků Keriče a Kadlece, a zápas pro ně skončil dokonalým fiaskem.

Gambrinus liga, 23. kolo:
AC Sparta Praha - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)
Branky: 38. Šlapák, 62. Koukal. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Holek - Divíšek, Koukal, Pleško, J. Krejčí. Diváci: 8106.