Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kdo to zastaví

Krev v Ostravě: Radikálové z Bazalů slaví, prý to bylo jako BRUSEL (39 mrtvých)

Čeká se na Brusel?
Zdroj: ČTK / Getty Images
Témata:

VIDEO: To, co včera předvedla primitivní hovada na fotbale v Ostravě, dalo vzpomenout na události z roku 1985, kdy na stadionu v Bruselu zemřelo 39 lidí. Fotbaloví chuligáni také na tento tragický den s patřičnou "hrdostí" včera vzpomněli.

Fotbaloví radikálové jsou většinou svalnatí alkoholici s nízkou inteligencí, jejichž život je protkán vysedáváním po hospodách a bitky s příznivci konkurenčních klubů. O fotbal tu vůbec nejde, jde tu o to, dát si pořádně do držky, provokovat a dělat výtržnosti.
 

To se přesně stalo v sobotu v Ostravě. Na Bazaly přijela Sparta a bylo dopředu jasné, že půjde o rizikové utkání. O poločase skutečně došlo k obrovské bitce přímo na stadionu. Zapojili se do ní sparťanští ultras s příznivci Baníku, kterým už tradičně přišli na pomoc radikálové z polských Katovic.
 


 

Normální lidé v tu chvíli utíkali pryč ze stadionu. Záběry na vyděšené děti, kterým tečou slzy po zásahu plynem a kouřem z dýmovnic, byly prostě otřesné.
 

Kdo to zaplatí? Celkový účet za rvačku radikálů najdete ZDE!
 

Z Bazalů včera zazněl k veřejnosti jasný vzkaz: Děti na fotbal neberte. Pokud je máte rádi a chcete, aby z nich vyrostli slušní lidé, tak je prostě na podobné mače netahejte a raději jděte do lesa. Na stadionech jde totiž o život. 
 


 

A nejhorší na tom je, že radikálové na svých internetových diskuzních fórech slaví. Se zvrácenou hrdostí tvrdí, že to bylo jako BRUSEL. Že Bazaly připomínaly bitevní pole, jen mrtví prý chyběli...
 


Co že se to stalo v roce 1985 v Bruselu tak velkolepého? Na co jsou fotbaloví chuligáni tak moc hrdí?
 

V roce 1985 při finále PMEZ (předchůdce Ligy mistrů) mezi celky Liverpool FC a Juventus FC přišlo o život 39 fotbalových fanoušků.
 

Utkání se tehdy hrálo v Bruselu. Organizátoři umístili sektory pro fanoušky obou týmů vedle sebe. Liverpoolští fanoušci před zápasem prolomili plot a zaútočili na fanoušky Juventusu. Ti se bránili, nebo se pokoušeli zmitet, v cestě jim ale stála zeď, která se prolomila. Mnoho lidí bylo ušlapáno.

 

 

sta TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   16:45

   UFC Now (18)

Celý Program