Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Kováč Spartu asi neposílí. Vaclík a Holek zřejmě ano

Témata:

Vedení fotbalového klubu AC Sparta Praha přerušilo jednání o přestupu Radoslava Kováče z Basileje, naopak by do letenského celku mohl přijít brankář Viktorie Žižkov Tomáš Vaclík a záložník ukrajinského Dněpropetrovsku Mario Holek.

Sparta ještě neoznámila definitivní podobu nového realizačního týmu, ale už se čile mluví o posilách v hráčském kádru.
 

Podle serveru deníku Sport o příchod Radoslava Kováče už vedení klubu neusiluje, naopak si našlo jiné priority. Jednou z nich má být gólman dosavadní reprezentační jednadvacítky a Viktorie Žižkov Tomáš Vaclík.
 

Sparta má sice pod smlouvou řadu brankářů, ale kromě Milana Švengera, který je současnou jedničkou, už s žádným nepočítá. "Sparta nás oslovila. Ve čtvrtek odpoledne jdeme s Tomášem na schůzku s panem Hřebíkem," přiznal hráčský agent Zdeněk Nehoda.
 

Jaroslav Hřebík sice ještě oficiálně novým generálním sportovním manažerem Sparty není, ovšem do složení kádru pro jaro už evidentně promlouvá. "Do Sparty bych šel, protože tento klub je tady v Česku prostě nejvíc," prohlásil Vaclík už na začátku týdne pro deník Sport.
 

Odchovanec Vítkovic má ve smlouvě se Žižkovem výstupní klauzuli, za kterou je okamžitě volný. Opačným směrem by mohl zamířit v rámci dobrých vztahů mezi oběma kluby zkušený brankář Jaromír Blažek. Ovšem tahle možnost prý připadá v úvahu jen tehdy, kdyby mzdu Blažka hradila nadále Sparta. Osmatřicetiletý Blažek na Žižkově už působil v sezoně 1993-1994.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Do Sparty by mohl přijít i pětadvacetiletý záložník Dněpru Dněpropetrovsk Mario Holek, kterému v ukrajinském klubu končí v prosinci smlouva a bude volný hráč, jehož by mohla Sparta získat zdarma. Zájem však o něj má i Anderlecht Brusel.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:20 18:00

   NHL: Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes

   18:00

   NHL News

   18:15

   Studio basketbalové Ligy mistrů

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   20:25

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   22:10

   Maxi Tip Poker Tour (21)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 18:25

   UFC Fight Night: Joanna vs. Waterson

   18:25

   Basketbal: Teksüt Bandirma - Hapoel Jerusalem

   20:25

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   22:25

   UFC Now (21)

   23:15

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   00:40

   Rychlá kola (10)

Celý Program