Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VÁŽNÉ OBVINĚNÍ

Kouč Uhrin rasisticky urážel Nevese, zní ze Slavie. Nesmysl, kontruje Plzeň

Uhrin a Neves
Zdroj: ČTK

Pondělní dohrávku 25. kola fotbalové ligy mezi Slavií a Plzní provázely emoce a nejvíce rozruchu vzbudila údajná hádka domácího obránce Fernanda Nevese s koučem Západočechů Dušanem Uhrinem mladším. Slávistický trenér Alex Pastoor tvrdil, že mu hráči řekli, že plzeňský kouč kapverdského zadáka rasisticky urazil. Uhrin to ale odmítl s tím, že Nevesovi vůbec nic neřekl.

K rasistickým poznámkám podle Pastoora došlo během druhého poločasu. Rozepře se strhla v 62. minutě u lavičky hostů poté, co rozhodčí Zbyněk Proske odpískal Nevesovi faul a udělil mu žlutou kartu.
 

"Ačkoliv nerozumím jazyku, bylo mi hráči řečeno, že proběhla hádka mezi koučem Plzně a naším hráčem Nevesem. Prý měl na adresu našeho hráče nějaké rasistické poznámky," řekl novinářům Pastoor.
 

"Slyšel jsem, že to bylo v průběhu utkání. Nevím, jestli to pokračovalo i po zápase v tunelu. Možná lepší, že jsem to neslyšel. Některé věci mě dokážou pořádně naštvat a tohle je jedna z nich," řekl Pastoor. "Každopádně pokud je to opravdu tak, mělo by se to prošetřit," dodal nizozemský kouč.
 

Uhrin ale odmítl, že by se s Nevesem hádal, prý s ním vůbec nemluvil. "Já s ním nic neměl, to Neves se mnou. Musíte se zeptat jeho. Když řeknu, co mi řekl, je to tak na deset kol pro něj. Pro mě ne, já mu nic neřekl," uvedl plzeňský trenér.
 

"Celkově to zapadalo do obrazu hry. To, že hráči mluví na trenéra hostujícího týmu, by si měla vyřešit Slavia," dodal Uhrin. Neves se u plzeňské lavičky rozčiloval, že hostující hráč pád přihrál. "Plzeňský hráč tam předstíral, že byl sestřelen. Bylo to rozhodnutí rozhodčího, mohl dát mnohem víc karet na obou stranách," tvrdil Pastoor.
 


"Nevím, co se přesně stalo. Myslím, že tam Neves fauloval. Rozhodčí to písknul i jako faul. Potom se rozčiloval. Víc se musíte zeptat jeho," dodal plzeňský kouč. Rovněž plzeňský klub odmítl, že by se Uhrin dopustil rasistického chování a žádá Slavii o prošetření výroků. "Klub striktně vylučuje jakékoliv použití rasistického projevu ze strany Dušana Uhrina směrem k hráči Slavie Nevesovi," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.
 

"Na Slavii jsme se obrátili s důraznou žádostí o prošetření incidentu, který se nezakládá na pravdě a zcela manipulativním způsobem staví hlavního trenéra do negativního mediálního obrazu," dodal.
 

Neves po celý zápas působil hodně nahecovaně. "Je horkokrevný, pamatuji si ho už z Ostravy. Zvlášť když se jim teď nedaří, už je to pak taková bezmoc a snažíte se s tím něco dělat," řekl plzeňský záložník Jan Kovařík.
 

"Nando je hodně cholerický, ale nedivím se mu. Ve mně to dnes také hodně bouřilo. Ale nesmíme se nechat rozhodit," podotkl slávistický stoper Michal Smejkal, jemuž se také některé výroky rozhodčího nezdály.
 

Slavia prý zváží další reakci. "Pokud došlo k rasistickým urážkám, obvinění budeme řešit a žádat prošetření. V tunelu při odchodu ze hřiště je spousta emocí, musíme zjistit od hráčů, co se přesně stalo, abychom mohli adekvátně reagovat," řekl mluvčí Slavie Jiří Vrba.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:00 23:45

   Mistrovství světa SKIF 2019

   23:45

   Element (392)

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

   00:05

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   00:30

   Sport Hradec Cup 2019

   00:45

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   12:00

   KITE LIFE (1)

   12:10

   UFC Now (18)

Celý Program