Kouč Slavie Poustka: Doufám, že v derby protrhneme střelecké trápení

Martin Poustka
Zdroj: Mediafax
Martin Poustka
Téma:

Fotbalisty pražské Slavie čeká v sobotu odpoledne důležité ligové utkání, když na vlastním stadionu přivítají vedoucí Spartu. Trenér "sešívaných" Martin Poustka se na své první derby v roli hlavního kouče těší a hlavně doufá, že se hráčům podaří konečně vstřelit gól.

"Samozřejmě je to velice prestižní utkání mezi tradičními rivaly, takže čekám plný dům. Věřím, že našich fanoušků bude víc a že vytvoří takovou kulisu, která kluky povede za kýženými góly, nejen body. Doufám totiž, že už protrhneme to střelecké trápení. Budeme chtít hrát směrem dopředu a jít právě za těmi góly," prohlásil Poustka, který připomněl, že Slavia na jaře už čtyřikrát remizovala 0:0 a skórovala jen v Madé Boleslavi, kde však prohrála 2:3.
 
Mladý kouč se na derby se svými svěřenci svědomitě připravuje a nervozitu si nepřipouští. "Nervozitu zatím nevnímám. Musím připomenout, že i moje prvoligová zkušenost bylo derby, to podzimní na Spartě, kdy jsem byl jako asistent Michala Petrouše. Na to derby nevzpomínám dobře, protože jsme jasně prohráli, tentokrát věřím, že by to mohlo být naopak," uvedl Poustka odvážně.
 
Ten věří, že by mohli červenobílí svého odvěkého rivala překvapit, přestože má dvakrát víc bodů než Slavia. "I když je Sparta v tabulce první a vstupuje do něj jako favorit, tak uděláme všechno pro to, aby tři body zůstaly doma. Jestliže máme prohlášení, že chceme dávat góly, a že to někdo odnese, tak bych si také přál, aby se tak stalo už teď," svěřil se Poustka.
 
Kouče Slavie však trápí marodka, ani do derby zřejmě nebude moci využít útočníky Zbyňka Pospěcha a Milana Škodu, navíc ani brankáře Kamila Čontofalského
 
"Musím říct, že všichni děláme všechno možné i nemožné pro to, abychom marodku vyprázdnili a mohli alespoň někoho v derby použít, ale zatím jsou ty informace proti a vypadá to, že nebudou moci zřejmě nastoupit ani Pospěch se Škodou, ani Čontofalský. Na druhou stranu i Martin Berkovec předvedl dobré výkony a Kamila by určitě mohl dobře zastoupit."
 
Poustku si každý z posledních zápasů pamatuje díky jeho červené čepici, přiznal však, že o tom, co bude mít na sobě při derby, ještě nepřemýšlel. "Tu čepici mi tak nějak přivlastnil jeden z vašich kolegů. Zatím jsme s ní neprohráli. Kdybych věděl, že jiná čepice nebo oblek bude mít za následek tři body, tak v něm snad budu i spát, ale dopředu se říct nic nedá, takže teď vám nedokážu říct, v čem přijdu," smál se Poustka.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Zároveň však připustil, že cosi překvapivého se svými kolegy z realizačního týmu pro derby chystá. "Určitě něco připravíme a o něčem se už bavíme. Ale ta motivace je větší sama o sobě už tím, že se hraje právě proti Spartě," dodal Poustka.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Philadelphia Union - Sporting Kansas City

   15:00 16:50
   16:50

   Monster Energy Supercross Geneva

   17:20

   Magazín Evropské ligy (18)

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

 • Nova Sport 2

  • NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   15:00 16:45
   16:45

   RunTour - České Budějovice

   16:55

   Nova Cup - Teplice nad Metují

   17:05

   NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

Celý program