Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Kouč Slavie Petrouš: Věřil jsem, že to bude fungovat

Michal Petrouš
Zdroj: Mediafax
Kouč Slavie Michal Petrouš
Témata:

Trenér fotbalistů Slavie Michal Petrouš měl po výrazném vítězství nad Teplicemi velkou radost, že náročná příprava v zimě se obrací v úspěšné výsledky.

Petrouš měl po výhře 4:1 nad Teplicemi velmi dobrou náladu, jeho tým vyhrál podruhé za sebou a na jaře ještě nebyl poražen. Vyšel mu poměrně riskantní tah s angažováním Zbyňka Pospěcha, který nemá v pořádku své záležitosti z hlediska svazových předpisů, rok a půl nehrál ligu. Ve dvou zápasech za sebou skóroval.
 

Vše o nedělních zápasech Gambrinus ligy, kde například jablonecký Lafata vstřelil hattrick, čtěte ZDE.
 

"Mám z Pospěcha velkou radost, tvrdě pracuje, chopil se své šance velmi zodpovědně. Přesně takový agresivní hráč vpředu nám na podzim chyběl. Vítězství nad Teplicemi je jednoznačné, ale nerodilo se lehce. Rozjížděli jsme se pomaleji, ale druhá část první půle nám herně vyšla. Po půlhodině jsme dali dva góly za sebou, ale o přestávce jsem hráčům v kabině musel říct, že nás čeká peklo, pokud Teplice dají branku. Také to přišlo, ale naštěstí se kluci rychle zvedli, dali jsme brzo na 3:1 a uklidnili jsme se. Ale ani za tohoto stavu zápas nebyl rozhodnutý. Měli jsme ze soupeře respekt," řekl trenér Michal Petrouš.
 

Na co slávisté sáhnuli, to se povedlo
 

Slávistům v neděli všechno vycházelo a výsledek je pro tým s řadou mladých hráčů velkým povzbuzením. "Je fakt, že se nám to všechno dobře sešlo. Předvedli jsme dobrý fotbal a zápas se divákům asi musel líbit. Vyšly nám standardní situace, ze dvou jsme skórovali. Sedm bodů ze tří zápasů - to je určitě důvod ke spokojenosti. Věřil jsem, že to, na čem jsme pracovali v přípravě, bude fungovat," dodal Petrouš.
 

Nelíbila se mu jenom situace při brance Teplic, protože v tu dobu ležel Janda na zemi. Rozhodčí Matějek však hru nepřerušil, protože podle něj nešlo o faul. "Dobře, pokud nešlo o faul, tak nemám Teplicím co vyčítat. Ale naši hráči se spoléhali na to, že se bude pískat. Měli hrát, dokud hrozilo nějaké nebezpečí naší brance. Tepličtí toho využili a dali pěkný gól," poznamenal ještě Michal Petrouš.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:30 12:00

   Mystic Sk8 Cup

   12:00

   Ligue 1 Highlights (5)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   15:05

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 11:50 12:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:00

   Slovak Championship Open

   13:00

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   14:40

   Major League Soccer Highlights (28)

   15:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

Celý Program