Kouč Slavie Petrouš: Tým je v krizi, Jarolím byl moc hodný

Téma:

Nového kouče fotbalistů Slavie Michala Petrouše čeká v pátek těžký debut na lavičce proti vedoucímu týmu tabulky první ligy Viktorii Plzeň.

Michal Petrouš má před sebou úkol, kterého by se zalekli i kouči mnohem slavnějšího jména. Ale trenérský novic, který má za sebou hlavně štace jako asistent, se výzvy nebojí. "Nechtěl jsem tomu ani věřit, že dostanu ve Slavii tuhle šanci. Jsem hozený do vody a musím plavat. O tom, zda nabídku přijmu, jsem se ale dlouho nerozmýšlel,“ řekl Michal Petrouš, který před angažmá jako asistent kouče Jarolíma vedl Union Čelákovice.
 

"Karel už neměl sílu bojovat“
 

Právě divizní Čelákovice byly jediným týmem, který trénoval z pozice hlavního kouče. Nyní na něj bude zaměřena pozornost celé země a dosud málo známý muž se ocitne pod mediálním drobnohledem. "Na jednu stranu do toho můžu jít s pocitem, že nemám co ztratit. Ale já chci dostat Slavii zase tam, kam patří, přitom hraju o angažmá,“ řekl před čtvrtečním tréninkem novinářům.
 

"Můžeme se dostat nahoru, ale taky zůstat tam, kde jsme. Na konci podzimu se sejdu s vedením a všechno vyhodnotíme," neláme si zatím hlavu se svou budoucností Petrouš.

Petrouš ale nehodlá být na hráče hodný jako jeho předchůdce. "Situace v kabině Slavie není taková, jak se o ní povídalo - že Karel Jarolím byl velmi přísný a byl na hráče jako pes. Tohle jsem vůbec za ty tři měsíce nezaznamenal. Řekl bych spíš, že si mnozí hráči nevážili toho, jak byl Karel Jarolím hodný," řekl Petrouš. A proč jeho předchůdce skončil? "Karel už neměl sílu bojovat, byl na něj velký tlak. Já snad ještě nějakou energii mám. Je občas třeba zvýšit hlas a mobilizovat," řekl Petrouš.
 

"Hotového hráče nikde nekoupíme"
 

Ten hodlá pokračovat v práci, kterou začal návrativší se holohlavý stratég. "Chci nastartovat to, co nastavil Karel. Leží na nás deka, ale kdybychom pořádně věděli proč jsme v krizi, tak bychom v ní už asi nebyli. I když jsme hráli dobře a předváděli pěkný fotbal, tak jsme nebyli střelecky efektivní. Hráče to pořád sráželo a ta psychická deka přetrvává,“ dodal nový slávistický lodivod Petrouš.

Po Jarolímovi zdědil nyní tým, v němž jsou zraněni Trapp, Lukáš Jarolím, Koreš a Vlček, po rekonvalescenci trénují Hloušek a Naumov, dlouhodobými marody jsou také Kaufman a Zákostelský. "Já osobně věřím, že ve Slavii nastává nová éra, protože je tu velmi kvalitní mládežnická základna. Nemáme v kádru klasického kvalitního střelce, který by se dokázal prosazovat. Hotového hráče nikde nekoupíme, protože je po přestupním termínu a stejně na něj nejsou finanční prostředky. Budou tedy dostávat šanci mladí hráči," nastínil cestu, po které by se chtěl vydat, Petrouš.
 

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   11:00 11:05
   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

 • Nova Sport 2

  • Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:00 11:30
   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

   13:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

Celý program