SPOKOJENÝ LODIVOD

Kouč Jablonce Kotal: Potřebovali jsme se dostat z deprese po Spartě

Téma:

Fotbalisté Jablonce v pondělí prohráli doma se Spartou, v pátek si ale spravili chuť na Teplických Stínadlech, kde zvítězili jasně 4:0. Jablonecký trenér Václav Kotal zářil radostí a přiznal, že tato výhra pomůže jeho celku zapomenout na smolný zápas proti Spartě.

„Chtěli jsme se dostat z deprese po Spartě a myslím, že se nám to dokonale povedlo. Chtěl bych klukům moc poděkovat a pogratulovat. Teplice byly nebezpečné a měly trošku smůlu v koncovce. Bylo by to určitě dramatičtější, kdyby z těch nebezpečných centrů daly gól,“ hodnotil po zápase Kotal.
 

Ten měl šťastnou ruku při volbě sestavy. Na lavičce nechal zkušeného Karla Pitáka a nasadil Tomáše Čížka. „Nás teď čeká pohár, pak je reprezentační přestávka. Jsem moc rád, že Čížek potvrdil výkon, který předvedl proti Spartě, kde odehrál závěrečnou půlhodinu. Teď dal dva góly, což je skvělé,“ radoval se Kotal, kterého nezklamal ani kanonýr Lafata. Ten dal stejně jako Čížek dva góly.
 

Na závěr rozhovoru jablonecký lodivod naznačil, že by rád v týmu přivítal nějakou posilu. „Abych pravdu řekl, tohle si vyřizuje pan Pelta. My máme koupené hráče, kteří hrají jak ve Slovácku, tak v dalších klubech. Vím, kde bychom potřebovali posílit, ale to si samozřejmě nechám pro sebe,“ smál se Kotal, jehož tým se díky výhře v Teplicích vyhoupl do čela ligy. Sesadit ho v neděli může Sparta, která hraje na Letné s Hradcem.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:30 02:05

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   02:05

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   02:15

   Laax Open

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:05 01:45

   World Darts Championship 2020

   01:45

   NHL - TOP momenty sezony

   09:00

   Laax Open

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   13:00

   Fotbal: FC Metz - Paris Saint - Germain

   14:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Girondins Bordeaux

Celý Program