SPOKOJENÝ LODIVOD

Kouč Jablonce Kotal: Potřebovali jsme se dostat z deprese po Spartě

Téma:

Fotbalisté Jablonce v pondělí prohráli doma se Spartou, v pátek si ale spravili chuť na Teplických Stínadlech, kde zvítězili jasně 4:0. Jablonecký trenér Václav Kotal zářil radostí a přiznal, že tato výhra pomůže jeho celku zapomenout na smolný zápas proti Spartě.

„Chtěli jsme se dostat z deprese po Spartě a myslím, že se nám to dokonale povedlo. Chtěl bych klukům moc poděkovat a pogratulovat. Teplice byly nebezpečné a měly trošku smůlu v koncovce. Bylo by to určitě dramatičtější, kdyby z těch nebezpečných centrů daly gól,“ hodnotil po zápase Kotal.
 

Ten měl šťastnou ruku při volbě sestavy. Na lavičce nechal zkušeného Karla Pitáka a nasadil Tomáše Čížka. „Nás teď čeká pohár, pak je reprezentační přestávka. Jsem moc rád, že Čížek potvrdil výkon, který předvedl proti Spartě, kde odehrál závěrečnou půlhodinu. Teď dal dva góly, což je skvělé,“ radoval se Kotal, kterého nezklamal ani kanonýr Lafata. Ten dal stejně jako Čížek dva góly.
 

Na závěr rozhovoru jablonecký lodivod naznačil, že by rád v týmu přivítal nějakou posilu. „Abych pravdu řekl, tohle si vyřizuje pan Pelta. My máme koupené hráče, kteří hrají jak ve Slovácku, tak v dalších klubech. Vím, kde bychom potřebovali posílit, ale to si samozřejmě nechám pro sebe,“ smál se Kotal, jehož tým se díky výhře v Teplicích vyhoupl do čela ligy. Sesadit ho v neděli může Sparta, která hraje na Letné s Hradcem.

jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   03:05 05:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program