Kalivoda: S fanoušky Slavie mám dobrý vztah

Téma:

Záložník Viktorie Žižkov David Kalivoda vstřelil v derby se Slavií vítězný gól.

Dohrávku 10. kola fotbalové Gambrinus ligy mezi Viktorií Žižkov a Slavií Praha (1:0) rozhodl záložník domácích a bývalý hráč "sešívaných" David Kalivoda. Sám pak šel na děkovačku s fanoušky hostů, protože má s nimi velmi přátelský vztah.
 

Pro Kalivodu to byl zvláštní zápas. Ve Slavii vyrostl a nyní se postavil proti ní. Navíc rozhodl pondělní zápas jediným gólem. "Určitě jsem měl smíšené pocity, stejně jako před nějakým časem v Teplicích, ale já jsem přišel na Žižkov, abych Viktorce pomohl získat nějaké body a povedlo se to holt zrovna proti Slavii. Bohužel, jim se moc nevede a nedaří se jim dávat góly, ale pro nás je to důležité vítězství," řekl Kalivoda k utkání a následně přidal.
 

"Nám se podařilo jít do vedení a tady je to pak těžké pro každý tým. Hrajeme fotbal, který je o bojovnosti a fotbalovosti moc ne. My jsme pak zalezli dozadu, oni nás přehrávali a měli tam pár závarů, naštěstí ty šance neproměnili. Za druhý poločas si ale rozhodně Slavia nějaké zatracení nezaslouží, i když je jasné, že tento výsledek jim na psychice nepřidá."
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


Po gólu i při střídání fanoušci Slavie vyvolávali jeho jméno pokřikem: "Kalivoda, ole". To zkušenému záložníkovi udělalo radost. "Pro mě je to krásný pocit. Ve Slavii jsem byl nějakých třináct let a prostě s těmi fanoušky takový dobrý vztah mám, takže to bylo fantastické," potěšilo Kalivodu.
 

Ten pak šel sám na děkovačku právě s příznivci "sešívaných". Hráči Slavie za svými fanoušky nešli kvůli tomu, že se postavili proti trenérovi Františku Strakovi i klubovému vedení. "Já jsem tam šel proto, že mám ty fanoušky rád a srdcem jsem ve Slavii. V tu chvíli jsem na tom neviděl nic špatného. Napadlo to je a já si řekl 'proč ne'. Myslím, že oni si to zaslouží," komentoval tuto netradiční situaci Kalivoda.
 

O situaci v klubu z Edenu ale moc mluvit nechtěl. "Já do toho nevidím. Koukám na to spíš jen z venku jako slávista a jsem v kontaktu s některými hráči. Určitě to tam není jednoduché, ale mnohem horší to bylo před nějakým půlrokem, když nebylo nic jistého," uvedl Kalivoda a na závěr dodal. "Teď mi bylo dvacet devět a určitě bych se do Slavie jednou vrátit chtěl."

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto2)

   15:10 16:00
   16:00

   NHL: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL

   20:45

   Nova Cup - Dolní Morava

   20:55

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Utah Jazz

   15:05 17:10
   17:10

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   18:55

   RunTour - České Budějovice

   19:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   21:35

   Rychlá kola (8)

   22:05

   Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus

Celý program