Aktualizováno 19.8. 2011 23:25

Jablonecký kanonýr Lafata sestřelil hattrickem Baník

Fotbalisté Jablonce i s Davidem Lafatou (uprostřed) se radují z gólu.
Zdroj: Mediafax

Fotbalisté Jablonce porazili v předehrávce 4. kola Gambrinus ligy doma Ostravu 4:0. hattrick zaznamenal David Lafata, jednou skóroval Vít Beneš.

Fotbalisty Baníku přijela v honbě za prvními ligovými body podpořit i početná skupina jejich fanoušků, která už před výkopem vyvolávala jméno nové posily, útočníka Václava Svěrkoše, jenž na severu Čech poprvé oblékl ostravský dres. Odchovanec Baníku rozjásal věrné příznivce již po necelých dvou minutách, když Krautův centr z pravé strany usměrnil hlavou za Špitova záda. Radost hostů však překazil praporek asistenta rozhodčího Štěrby, který odmával ofsajd.

Další minuty už patřily jasně "zelenobílým". Ti se dostali do soustavného tlaku, dlouho ale bez výsledného efektu. Dvě velké příležitosti měl Kopic. Po přetaženém centru Jarolíma sice překonal gólmana Pietrzkiewicze, z brankové čáry však vykopl balon Řezník. V druhém případě pak jeho hlavičku k tyči skvěle vytáhl Pietrzkiewicz.

Baumit se trefil až ve 34. minutě. Po pěkné křídelní akci naservíroval Zábojník balon do šestnáctky a Lafata skluzem poprvé rozvlnil síť. Jablonečtí byli namlsaní a vzápětí mohli zvýšit. Jenže Piták neprostřelil hradbu těl a dorážku Lafaty vyrazil nohou baníkovský gólman. Druhého zásahu se ovšem domácí diváci před poločasovou přestávkou přece jen dočkali. Na rohový kop si naběhl Beneš a se štěstím o tyč skóroval.

Severočeši se definitivně zklidnili a po změně stran dorazili soupeře třetím gólem. Kopicovu střílenou přihrávku vyboxoval Pietrzkiewicz jen do Lafatovy hrudi, od níž se míč odrazil do brány. Baník se snažil stav alespoň zmírnit, Svěrkoš přiklepl Fantišovi, ten dal ale vyniknout Špitovi. V 73. minutě mohl dosáhnout na hattrick Lafata, hlavou ovšem těsně minul pravou tyč. Jablonecký forvard se však třetí branky nakonec dočkal, v samém závěru pečetil z dorážky výsledek na 4:0.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Gambrinus liga, 4. kolo:

FK Baumit Jablonec - FC Baník Ostrava 4:0 (2:0)
Branky: 34., 57. a 89. Lafata, 42. Beneš. Rozhodčí: Adam - T. Kovařík, Štěrba. ŽK: Loučka - Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Kraut. Diváci: 3650.
Sestavy:
FK Baumit Jablonec:
Špit - Zábojník (76. J. Štochl), P. Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (71. O. Vaněk), M. Jarolím, Loučka, Piták (85. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: František Komňacký.
FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Marek, Adámik, Vašenda - Poliaček, Lukeš, Droppa (87. Greguš), Fantiš (73. R. Vaněk) - Kraut, Svěrkoš (63. Badalyan). Trenér: Pavel Malura.

16. SK Sigma Olomouc 3 2 1 0 5:1 -2*

* Olomouc byla potrestána odpočtem devíti bodů za korupci během utkání s FK Bohemians Praha v květnu 2009.