ALKOHOL ZA VOLANTEM

Hvězdný fotbalista byl NAMOL a řídil auto! Teplický Litsingi měl v krvi 1,76 promile

Téma:

Velká posila až z dalkého Konga, která měla loni zachránit fotbalový klub v Teplicích před sestupem do nižší soutěže, má obrovský problém. Řeč je o Francim Litsingim. V sobotu ráno ho v Teplicích zastavila policejní hlídka. Řídil totiž opilý, zjistila TV Nova.

Africký klenot z Teplic. I tak se mluví o osmadvacetiletém záložníkovi Franci Litsingim. Opora klubu, kterému v minulé sezoně pomohl udržet nejvyšší fotbalovou ligu, teď má ale velký problém.
 

V centru města zastavila mladého fotbalistu policejní hlídka a policistům bylo zřejmě na první pohled jasné, že řidič není zcela střízlivý.
 

"Byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1.76 promile alkoholu v dechu," řekla policejní mluvčí Šárka Poláčková.
 

V pátek večer v Teplicích domácí porazili Příbram 1:0, což byl určitě důvod k oslavě. Litsingi evidentně výhru slavil až do rána. A zřejmě nebyl sám.
 

Podle svědků, se kterými reportérka TV Nova mluvila, vezl opilý Litsingi v 5 hodin ráno další tři spoluhráče. Měl to být brankář Grigar, obránce Krob a útočník Jindráček. Litsingiho odvezli policisté rovnou na výslech.
 

"Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 28letý muž z Teplicka, který byl ráno kontrolován jako řidič vozu Opel Insignia," dodala mluvčí Policie Šárka Poláčková.
 

Dopoledne Litsingi i jeho kamarádi přišli prý normálně na trénink. O jejich nočním dobrodružství se prý klubu nepochlubili. "Žádnou informaci o tom nemám, takže my se nemáme k čemu vyjádřit," uvedl Martin Kovařík, mluvčí Teplic.
 

Konžský záložník přišel do Teplic loni z Maďarska. Jeho aktuální cena na trhu je půl miliónu euro. Za jízdu v opilosti mu hrozí až 3 roky vězení.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tři důvody proč pít alkohol: Tohle řekněte manželce, než půjdete do hospody

Lepší než všechny léky světa: TOP 10 věcí, kterými pivo pomáhá našemu zdraví

TV Nova TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program