Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hradec se kvůli transferu Pilaře zatím s Wolfsburgem nespojil

Václav Pilař
Zdroj: Mediafax
Témata:

Fotbalista Václav Pilař sice dostal od plzeňského celku svolení k odchodu do německého Wolfsburgu, jeho kmenový klub FC Hradec Králové se ale zatím nedokázal s německou stranou spojit, aby zjistil, zda "Vlci" chtějí přivést Pilaře už v zimním období.

Plzeň společně s Hradcem Králové po dlouhých jednáních umožnila třiadvacetiletému hráči předčasně ukončit hostování a Pilař tak může jednat o svém odchodu do Německa. K dokončení transferu však zbývá souhlas Wolfsburgu, který zatím do Hradce Králové nedorazil.
 

"Trenér Magath chtěl, aby Vašek odešel do Wolfsburgu ještě před tím, než jeho tým odletí na přípravu do Dubaje, což bylo minulý týden. Bohužel se jednání vlekla dál. V úterý večer nám plzeňská strana oznámila, že je schopná Václava uvolnit," vysvětlil na webu Hradce Králové jeho generální ředitel Richard Jukl. Jeho tým se od té doby marně snaží "Vlky" zkontaktovat. "Brali jsme v potaz nabídku Wolfsburgu, který deklaroval, že by byl schopen i upravit některé podmínky přestupu, v případě zimního transféru. Vše bylo ústně domluveno, ale bohužel do této chvíle, od včerejšího odpoledne, se nemůžeme s Wolfsburgem spojit," uvedl Jukl.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Hradec Králové, jemuž Pilař smluvně patří, totiž měl původně Pilaře uvolnit až v létě. "Zatím nereagují na to, že by potvrdili jejich případný zájem na přestup Václava Pilaře v tomto zimním okně. V této chvíli je to takové, že s Plzní jsme domluveni a čekáme na vyjádření Wolfsburgu, zda mají zájem o Vaška nyní v zimě," upřesnil hradecký ředitel.
 

Pokud nebude mít trenér Wolfsburgu Felix Magath o Pilaře v zimě zájem, třiadvacetiletý záložník zřejmě bude pokračovat na západě Čech. "Vašek by s největší pravděpodobností zůstal až do 30. 6. 2012 hráčem Viktorie Plzeň, protože my na něj máme práva až od 1. července. Tato dohoda by pozbyla platnosti pouze v případě zimního přestupu Václava Pilaře do německého Wolsfburgu," uzavřel Jukl.
 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 13:20 14:20

   Evropská liga 2019

   14:20

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program