Hořká premiéra kouče Straky: Slavia padla na Žižkově

Žižkov
Zdroj: Mediafax
Fotbalisté Žižkova po vstřelené brance do sítě Slavie.

Fotbalisté Slavie poprvé s Františkem Strakou na lavičce prohráli v dohrávce 10. kola Gambrinus ligy na Žižkově 0:1.

O vítězi se rozhodlo po půlhodině hry, kdy se po individuální prosadil bývalý slávista David Kalivoda.

Téměř vyprodaný žižkovský stadion, jehož plot v sektoru hostí byl ověšen transparenty proti debutujícímu trenérovi Slavie Františku Strakovi a vedení klubu, zažil v prvním poločase fotbalový odvar. Hosté zaútočili nebezpečněji už ve 3. minutě, ale Vlček akci nezakončil, ani nezlvádl přesnou přihrávku. Ve 28. minutě byl v dobré příležitosti slávista Blažek, ale vypálil vysoko nad. Ve 30. minutě se ocitla v první šanci Viktorka a hned ji proměnila. Blažek ztratil míč a bývalý slávista David Kalivoda lehce prošel přes Jarolíma a Kaufmana a prostřelil Čontofalského na 1:0.

To bylo prakticky vše důležité, co se do přestávky stalo. Nepříjemným momentem byla srážka domácího Kalivody s Petrákem, při níž utrpěl hráč Slavie zranění hlavy a musel ho vystřídat Janda.

Slávisté se na začátku druhého poločasu pokusili o nápor, ale v zakončení byli nepřesní. Postupem času byla každá neúspěšná akce hostí provázena skandovanými urážky Straky ze sektoru "sešívaných", kteři přišli na tribunu většinou v černém oblečení. Rozlítila je zejména 61. minuta, když Latka trefil v gólové pozici brankáře Vaclíka a Kaufman potom vysoko přestřelil. Hra Slavie byla sice ofenzivnější, ale stále zoufalejší, navíc byla její obrana ohrožována nebezpečnými brejky. Dokonalou ironií byla 72. minuta, když za brankou Kamila Čontofalského během hry spustilo zavlažovací zařízení a tři minuty se nehrálo.

Zápas končil v podrážděné atmosféře plné faulů a hádek a fotbalovou událostí byla jednom dělovka slávisty Jarolíma, kterou Vaclík skvěle kry a zachránil Viktorii vítězství.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Gambrinus liga, 10. kolo:

FK Viktoria Žižkov - SK Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 30. Kalivoda. Rozhodčí: Paták - Moláček, Pilný. ŽK: Súkenník, Kadeřábek, Slodowy - Kaufman, Pospěch. Diváci: 5200.
Sestavy:
FK Viktoria Žižkov:
Vaclík - Šťastný (85. Slodowy), Bodeček, T. Procházka, Starý - Kadeřábek, Kalivoda (73. Bořil) , Lafrance, Súkenník, Mach - Böhm (88. Kalod). Trenér: Martin Pulpit.
SK Slavia Praha: Čontofalský - Dostál, Latka, J. Kaufman, D. Hubáček - S. Vlček (58. Hurka), L. Jarolím, Petrák (45. Janda), Hloušek - Zb. Pospěch, Jan Blažek (79. Milutinovič). Trenér František Straka.

01:05

Columbus Blue Jackets - Ottawa Senators Přímý přenos hokejového zápasu NHL (v přest.: Večerní Sport. noviny, NHL News)