Hašek po vítězství nad Slováckem: Pomohl nám Blažek i gól Vacka

Martin Hašek
Zdroj: Mediafax
Martin Hašek. Archivní foto
Témata:

První trenér fotbalové Sparty Praha Martin Hašek byl po nedělní výhře 2:0 na hřišti Slovácka spojený s tím, jak se sparťané vyrovnali s těžkým soupeřem a zároveň ocenil výkony brankáře Jaromíra Blažka a záložníka Kamila Vacka.

Sparta je po výhře 2:0 v lize stoprocentní a s devíti body se dostala do čela tabulky. "Věděli jsme, že nás tady čeká těžké utkání. Je to fráze, ale jsou týmy, se kterými je zápas vždy těžký. A přesně takové jsou zápasy se Slováckem, které navíc bylo motivováno tím, že nemělo před tímhle zápasem žádný bod," prohlásil Martin Hašek.
 

Domácí Slovácko bylo proti Spartě motivováno a hnal je za vítězstvím vyprodaný stadion v Uherském Hradišti. Ještě v prvním poločase musel Jaromír Blažek dvakrát zasahovat při velkých šancích. Martin Hašek označil tyto dva zákroky za klíčové momenty zápasu.
 

"Slovácko mělo více ze hry a nám pomohl především Jarda Blažek, který chytil dvě velké šance," pokračoval v hodnocení zápasu a vyzdvihl také vedoucí branku Sparty.
 

"Gól Kamila Vacka byl zlomový, protože Slovácko už pak bylo rázem v jiné situaci a nemělo tolik sil na vytvoření si většího tlaku," řekl Hašek, který v kabině o poločase hráče uklidňoval a motivoval je k dalšímu úsilí. Věřil, že domácí hráči nevydrží fyzicky.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Věřili jsme, že si vytvoříme ve druhém poločase větší tlak. Drželi jsme více míč, ale bohužel to nevedlo k dalším šancím. Povedlo se nám až na konci proměnit brejk. Jsem rád, že se trefil zrovna Peter Grajciar, který za nás nastoupil poprvé do soutěžního utkání. Druhý poločas byl z naší strany dobrý, jsme moc rádi za další vítězství," uzavřel Hašek.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:05 23:50

   NBA: Vzpomínkový zápas Kobyho Bryanta

   23:50

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   01:20

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

   03:05

   NHL: Calgary Flames - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   FAI World Drone Racing Championships

 • Nova Sport 2

  • 22:45 23:15

   Maxi Tip Poker Tour (35)

   23:15

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   01:00

   UFC The Walk (3)

   01:25

   FAI World Drone Racing Championships

   01:55

   NBA – akce měsíce

   02:05

   NBA: Miami Heat - Boston Celtics

Celý Program