GL: Baník se trápí, od Teplic dostal "čtyřku". Slavia remizovala

Teplická radost
Zdroj: Mediafax

Dva góly Štěpána Vachouška pomohly Teplicím při domácí výhře 4:0 nad Baníkem Ostrava. Klokani přetalačili Ústí nad Labem, Slavia hrála v Olomouci bez branek.

Mizérie Baníku Ostrava pokračuje. Z ostravských fotbalistů si tentokrát trhací kalendář udělaly Teplice, které svěřencům trenéra Marka nasázely hned čtyři branky. Z tří bodů se radují i v Praze, kde vršovická Bohemka díky gólu Ibrahimova porazila Ústí. To zůstává poslední. V dobrých výsledcích pokračuje Slavia, která vyválčila na hřišti Olomouce bezgólovou remízu.

Hrdina Vachoušek, zlý muž Šmejkal

Teplice byly od úvodu zápasu proti Baníku aktivnější a hned v první minutě měl velkou šanci Mahmutovič. Z úhlu ale na gólmana Daňka nevyzrál. Gólové odměny za snahu se Severočeši dočkali v 8. minutě, kdy po rohu Verbíře skóroval neobsazený Vachoušek. Ani inkasovaný gól Baník příliš neprobral a dění na trávníku ovládaly Teplice.

Ve 34. minutě Stínadla bouřila po povedeném voleji Mahmutoviče, který prosvištěl pod břevnem do sítě Baníku - 2:0. Netrvalo dlouho a gólman ostravského celku musel vytáhnout parádní zákrok proti ráně Mareše.

Po pauze brzy oslabil hosty vyloučením po druhé žluté kartě Šmejkal. Za výhrou tak mašírovali Tepličtí. Po hodině hry ještě ránu Verbíře k tyči zlikvidoval ostravský brankář Daněk, ale v 68. minutě už potřetí lovil míč ze své sítě. Po faulu Varadiho na Mahmutoviče v pokutovém území totiž proměnil penaltu Vachoušek. Teplické brankové hody neustávaly a v 71. minutě už domácí tým vedl 4:0. Po centru Mahmutoviče se prosadil gólově jeho kolega z útoku Mareš.

V Edenu diváci moc forbalové krásy neviděli

Rozdíl jedenácti bodů v tabulce ve prospěch "Klokanů" na hřišti znát nebyl. Ústečtí fotbalisté se v minulém kole radovali ze třetí výhry v sezoně a úspěšný výsledek z duelu se Slováckem se pozitivně odrazil na jejich aktivitě i v Synot Tip Aréně. Branku ale v bojovném utkání nedali, i když velkou šanci měl v prvním poločase Jiráček.

Po přestávce poslal trenér Hoftych na trávník útočníka Ibragimova, který hru "zelenobílých" oživil. Nejprve hlavou sklepl míč Hartigovi, který však ve vyložené šanci trefil obránce Valentu. V 73. minutě musel na druhé straně zasahovat brankář Sňozík, který vyrazil balon po střele Jindráčka.

Trápení "klokanů" ukončil čtyři minuty před koncem právě Ibragimov, který v pokutovém území napřáhl, prostřelil gólmana Vorla a mohl se radovat z první trefy v sezoně. Pro jeho tým měl pohotový zásah cenu tří bodů, protože v 90. minutě po akci Doležala, střele Vrtělky a teči Krbečka skončil míč těsně vedle levé tyčky Sňozíkovy brány.

Slavia dál boduje

Slávisté na jaře ještě neprohráli. Tato věta platí i po nedělním zápase v Olomouci. První poločas na Andrově stadionu spíše nudil, druhý poločas zahájili hosté dvěmi obrovskými šancemi, které mohly rozhodnout. Ve 49. minutě nepochopitelně vyběhl brankář domácích Petr Drobisz za odraženým míčem, k němuž měl daleko blíže Kisel. Ten však z 25 metrů těsně minul prázdnou branku. Vzápětí mohl skóroval po centru zleva Lukáš Jarolím. Byl sám před Drobiszem, ale gólman byl rychlejší.

Olomoučtí mohli také skórovat, ale když se dostali na dostřel Vaniakovy branky, mířili vyoko nad. Oba celky si tak nakonec body rozdělily.

21. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Baník Ostrava 4:0 (2:0)
Branky: 8. a 68 z pen. Vachoušek, 34. Mahmutovič, 71. Mareš. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Matula, Slavík - Šmejkal, Frydrych. ČK: 48. Šmejkal. Diváci: 4020.
Sestavy:
Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Lácha), Jungr, Čajič (65. Ljevakovič), Mareš - Vachoušek, Mahmutovič (74. Vondrášek). Trenér: Plíšek.
Ostrava: Daněk - Frydrych, Šmejkal, Neves, Zejdler - Varadi (73. Marek), Frejlach (68. Kraut), Greguš, Hušbauer - Šenkeřík (46. Zeher), Frejlach. Trenér: Marko.

Bohemians 1905 - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka : 86. Ibragimov. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pelikán, Čecháček. ŽK: Dreksa (Ústí). Diváci: 3105.
Sestavy:
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Štohanzl, Držík (46. Ibragimov), Kraus (90. Cseh), Moravec (60. Sedláček)- Škoda, Hartig. Trenér: Hoftych.
Ústí: Vorel - Dreksa, Polák, Valenta, Stožický - Vrtělka - Jindráček, Lamešič (88. Doležal), Martykán, Volek (78. Veverka) - Krbeček. Trenér: Habanec.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Slavík. ŽK: Janotka - Trubila, Čelůstka, Pospěch, Jarolím, Janda, Hora. Diváci: 8144.
Sestavy:
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Schulmeister (25. Doležal, 73. Ordoš), Petr (55. Navrátil), Šultes. Trenér: Psotka.
Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (90. Milutinovič), Jarolím, Kisel, Janda, Koreš (78. Vlček)- Pospěch (60. Černý). Trenér: Petrouš.