Gambrinus liga začala! Dukla rozmetala Žižkov!

Žižkov
Zdroj: Mediafax

Fotbalisté Dukly Praha vyhráli v pátek večer v zahajovacím střetnutí 17. kola a celé jarní části Gambrinus ligy na domácí půdě na Julisce nad Viktorií Žižkov 3:0. Skóre derby otevřel už ve 3. minutě Jan Pázler, ve 13. minutě skóroval Miroslav Podrazký a v 17. minutě Petr Malý.

Zápas se hrál na nově vybudovaném trávníku s umělým vyhříváním, byl ve vynikajícím stavu a domácí Dukle na něm vyšlo všechno ideálně. V 17. minutě vedla 3:0 a bylo prakticky po utkání, další branka už nepadla. Už ve 3. minutě neustál Kropík souboj s důrazným slovenským forvardem Ivanem Lietavou a míče se zmocnil Podrazký, z úhlu vystřelil, brankář hostí Ticháček balón jen vyrazil a Jan Pázler do pohodlně doklepl do sítě na 1:0.

Viktorka do "malého" pražského derby nastoupila z přebudovaným týmem, z podzimní sestavy byli na hřišti jen Bartl a Lafrance. Výkon obrany žižkovského týmu, který je poslední v tabulce, byl tristní, hrála staticky, nekoordinovaně, nesehranost byla znát na celém mužstvu. Po Pázlerově gólu sice hosté zaútočili a Bálek trefil boční síť, ale to bylo téměř vše, co do přestávky předvedli směrem dopředu. Výjimkou byly ještě dvě situace na konci poločasu - rána Bálka z úhlu, již gólman Dukly Filip Rada vytlačil mimo tyče a bomba Hílka z hranice velkého čtverce těsně vedle.

Jinak si Dukla, dirigovaná šestatřicetiletým veteránem Patrikem Gedeonem, dělala na hřišti co chtěla. Ve 13. minutě se postaral o lahůdkový moment Miroslav Podrazký. Postavil si míč k trestnému kopu a z levé strany pravou nohou krásnou ránou přes zeď zvýšil na 2:0. V 17. minutě levý obránce Dukly Ondřej Vrzal poslal centr na hranici šestnáctky Viktorie a Petr Malý volejem skóroval na 3:0. Dalších střeleckých možností domácí nevyužili a hosté nebyli nebezpeční, měli problém se udržet na polovině soupeře.

Ve druhém poločase hrála Dukla pragmatičtěji a pouštěla hráče Viktorky na svou polovinu častěji, ale i tak byl gólman Rada téměř bez práce. Obrana si vždy poradila. V 69. minutě Rada s jistotou ztlumil jedovatou střelu Kotyzy z 20 metrů. Na druhé straně dělal zmatky v obraně Žižkovských zejména Lietava, který toužil také dát branku. Několikrát mu k tomu chyběl po přímočarých protiútocích krůček, v pátek prostě neměl štěstí. Navíc dostal žlutou kartu a na příští kolo dostane stop. Debutant Engelmann v dresu Dukly mohl v nastaveném čase zvýšit na 4:0, ale trefil jen brankáře.

Duklu tato výhra posunula na 8. místo v tabulce, Viktoria Žižkov zůstala poslední.

Před zahájením utkání vzdali hráči, funkcionáři a diváci minutou ticha hold památce místopředsedy představenstva Sparty Praha Lukáše Přibyla, jenž byl v pátek v Praze pohřben po nečekaném úmrtí ve 33 letech.

Gambrinus liga, 17. kolo:

FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 3:0 (3:0)
Branky: 3. Pázler, 13. Podrazký, 17. Malý. Rozhodčí: Hrubeš - Jiřík, Zeman. ŽK: Lietava - Bartl, J. Valenta. Diváci: 1254.