NENÁVIDĚNÉMU trenéru Strakovi VANDALOVÉ POČMÁRALI DŮM! Asi to byli sparťané! VIDEO

Trenéru Strakovi VANDALOVÉ POČMÁRALI DŮM! Asi to byli sparťané!
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Trenéru Strakovi vandalové počmárali dům.
Témata:

František Straka po převzetí týmu Slavie rozhodně nemá klidné spaní. Po vyslyšení nevole obou táborů fanoušků musí čelit i vandalským útokům. Neznámí pachatelé totiž Strakovi sprejem počmárali jeho rodinný dům, kam napsali i vulgární nápisy. Škoda na domě je podle prvních odhadů až 750 000 korun.

To už je moc! Sportovní rivalita je jedna věc, ale ohrožovat někoho na jeho soukromém pozemku, to už přesahuje všechny meze. Alespoň si to myslí František Straka a jeho rodina, kteří dnes policii vysvětlovali, co se u něj doma v noci stalo.

 

"Zradils Spartu! Něketeré věci se neodpouštějí!"

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

 

Na Strakův pozemek o půl druhé v noci vnikli neznámí vandalové, kteří prostřihli plot a počmárali sprejem rodinný dům, který dříve býval statkem. Celá Strakova rodina, která v době útoku spala, je z toho v šoku a s policí mluví o tom, jak nastalou situaci řešit. "Mohu potvrdit, že prověřujeme podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci," uvedla mluvčí policie. "Bylo to kolem druhé hodiny ranní. Slyšeli jsme štěkat psy, ale nevěnovali jsme tomu žádnou pozornost, neboť štěkají často. Když jsem to ráno viděla, byla jsem v šoku. Říkala jsem si, jestli náhodou ještě není někdo schovaný v křoví," popisovala momenty hrůzy Strakova manželka Zdena. 

 

Podívejte se na nápisy na Strakově domu na videu:

 

 

Z nápisů na domě se zdá, že se jednalo o akci příznivců Sparty, neboť nápisy na domě hovoří o zradě a o tom, že se neodpouští. "Zradils Spartu! Něketeré věci se neodpoštějí!" je doslova napsáno modrým sprejem na Strakově domě. Na druhé straně domu jsou další dva nápisy, tentokrát psané černou barvou. "Klubismus není džob a prodejná kur*o," píše se na stěně. Podle informací policie škoda přesáhla pět tisíc korun a celá věc je tak řešena jako trestný čin. "Škoda na domu je tak 750 000 tisíc," upřesnila Strakova manželka, která dodala, že dům je postaven v 50. letech a z přírodního kamene, proto tak vysoká částka.

 

Rozhovor se Zdenou Strakovou:

 

 

Straku bude hlídat ochranka, jeho manželka má strach

 

Straka požádal klub o ochranku a generální ředitel Slavie Platil mu vyhověl. "Je to strašné," řekla před svým domem tn.cz Zdena Straková. "Vypadá to podle těch nápisů na sparťanské fanoušky, ale myslím si, že tohle jsou prostě zlí lidé a takové věci už nemají se sportem nic společného. Jsem absolutně šokovaná, ale nenecháme se zastrašit. Franta je bojovník a tohle ho rozhodně nepřinutí, aby to ve Slavii vzdal. Celou věc už řeší policie," dodala Straková.

 

 

Svou nespokojenost se současným stavem v klubu dali najevo tento týden i slávisté, když v noci na sobotu vykopali na tréninkovém hřišti čtyři symbolické hroby. Na křížích byla napsána jména Aleše a Adama Řebíčků, Miroslava Platila, ale také nového trenéra Františka Straky. Příznivci hodlají proti výše jmenovaným pánům protestovat i v pondělním zápase na Žižkově, kam chtějí všichni přijít v černém a prezentovat se transparenty, které budou funkcionáře a kouče vyzývat k odchodu.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Straku tak čeká hodně těžké období. 

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:05 23:50

   NBA: Vzpomínkový zápas Kobyho Bryanta

   23:50

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   01:20

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

   03:05

   NHL: Calgary Flames - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   FAI World Drone Racing Championships

 • Nova Sport 2

  • 22:45 23:15

   Maxi Tip Poker Tour (35)

   23:15

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   01:00

   UFC The Walk (3)

   01:25

   FAI World Drone Racing Championships

   01:55

   NBA – akce měsíce

   02:05

   NBA: Miami Heat - Boston Celtics

Celý Program