Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.4. 2014 21:04
VIDEO není svatý

Fenin dostal další šanci! Vrací se do Teplic, bude hrát jako amatér

Zdroj: TV Nova

Martin Fenin se po konci v pražské Slavii vrací do Teplic, kde začal svoji kariéru. Šestadvacetiletý útočník od úterý trénuje se severočeským týmem, v klubu bude zatím působit do léta jako amatér.

"Sedli jsme si spolu, vyříkali si co a jak, nastavili si pravidla. To, co bylo, bylo. Nezajímá mě to. Nezajímá mě ani to, že byl slavný hráč, který hrál bundesligu a v reprezentaci. Vím, že není svatý, ale také vím, že novináři umějí udělat z komára velblouda. Řada věcí, které o něm napsali, se nezakládala na pravdě," uvedl na klubovém webu ředitel severočeského celku František Hrdlička.

 

 

"Mám pocit, i když se to ve fotbalu a v byznysu moc nenosí, že mu Teplice musejí dát šanci a pomoci mu," řekl funkcionář. "Bude u nás hrát jako amatér, nemá žádnou smlouvu. Uvidíme, jak se mu bude dařit, jaký bude mít přístup. V létě se pak podle toho rozhodneme, co dál," dodal Hrdlička.

 

Šestadvacetiletý Fenin v Teplicích fotbalově vyrostl a otevřel si tam cestu do zahraničí. Stříbrný medailista z mistrovství světa dvacítek 2007 přestoupil půl roku po šampionátu do Frankfurtu, po skvělém bundesligovém startu a hattricku v premiérovém duelu ale šla postupně jeho kariéra dolů.

 

V srpnu 2011 zamířil do druholigové Chotěbuzi. V říjnu pak nešťastně vypadl z okna a vážně si při tom poranil hlavu. Přiznal, že trpěl depresemi.

 

Vloni v lednu zamířil do pražské Slavie, ale restartovat kariéru se mu ani tam nepodařilo. Letos v únoru se v Edenu dohodl na předčasném ukončení kontraktu. Zájem o něj projevil nováček první ligy ze Znojma, ale Fenin se nakonec vrací do Teplic, kde by mohl pomoci zacelit v útoku mezeru při zranění hlavní opory Aidina Mahmutoviče.

 

 

Za sebou už má první trénink s týmem a v pátek by mohl být na lavičce v předehrávce 23. kola s Příbramí. "Je brzy říkat nějaké soudy. Martin měsíc individuálně trénoval s naším kondičním koučem. Původně jsme uvažovali, že nejprve začne s juniorkou, ale šel jsem za vedením, ať začne rovnou s áčkem," řekl trenér Zdeněk Ščasný.

 

"Na tréninku vypadal dobře, ale pořád může nastat situace, že půjde hrát za juniorku, aby měl herní praxi. Může se ale stát, že už bude v pátek připraven na lavičce při našem domácím zápase s Příbramí. Uvidíme, co dál. Budu ho pozorovat na tréninku, podle toho se pak rozhodnu," přidal trenér.

 

Fenin má v lize na kontě 90 zápasů a patnáct vstřelených branek. Za dospělou reprezentaci odehrál šestnáct utkání, ve kterých dal tři góly.

 

ČTK