Chtěli mě zastřelit, tvrdí Kubíček, je to lhář a demagog, odpovídá Rak

Kubíček
Zdroj: Mediafax
Téma:

Páteční deník Sport přinesl informaci o tom, že někdo prý chtěl zastřelit Jiřího Kubíčka, bývalého sportovního ředitele a místopředsedu představenstva Sigmy Olomouc.

Martin Rak, manažer a člen představenstva Sigmy Olomouc, na oficiálních internetových stránkách klubu okamžitě reagoval.
 

„Lidi se ptali mého známého, o kterém nevěděli, že je můj známý, jestli neví, kde bydlí Kubíček. Když se můj známý zeptal, proč to chtějí vědět, odpověděli: Chceme ho nechat zastřelit,“ líčil včera odpoledne Jiří Kubíček, někdejší ředitel Sigmy Olomouc, jehož nahrávka přivedla disciplinární komisi ke znovuotevření kauzy údajné korupce. Na otázku, co následovalo, odpověděl: „Když zjistili, že dotyčný je můj známý, omluvili se mu a utekli. Ale nejsem v jednoduché situaci.“
 

Reakce olomouckého klubu na sebe nenechala dlouho čekat: „Mám známého, který dnes našel před stadionem Sigmy zbraň, a protože je to můj dobrý známý, který se zajímá o dění v klubu a četl dnešní deník Sport, zbraň mi okamžitě přinesl, jestli to prý náhodou není ta zbraň, kterou mohli mít ti neznámí a zlí lidé, kteří potkali toho známého od pana Kubíčka a ptali se ho, kde pan Kubíček bydlí, že ho chtějí zastřelit, ale pak se lekli, když zjistili, že mluví se známým pana Kubíčka a utekli,“ poukazuje na absurdnost Kubíčkových vět Martin Rak, manažer a člen představenstva Sigmy.
 

„Teď vážně. Kubíček je herec, manipulátor, demagog, lhář a podvodník! Tím jsem snad řekl vše. Pokud jsem na něco zapomněl, doplním později. A klidně se pod to podepíši,“ říká důrazně ke slovům Kubíčka Martin Rak, jeho dlouholetý blízký spolupracovník. „Došla mi trpělivost číst ty jeho lži a polopravdy! Deset let jsem mu byl pravou rukou a znám ho velmi dobře! Začneme se bránit a ukážeme ho v pravém světle!“ dodává Rak. „Pan Kubíček má rád detaily, takže jistě bude znát odpovědi na otázky, které v deníku Sport nezazněly: Kdo byl ten známý? Kdy ten známý ty lidi potkal? Kde je potkal?,“ táže se Rak.
 

„Divím se, že Kubíček nevěří policii, jak tvrdí v článku, protože tam často jezdil, má tam známé a když jej pan Kapr označil v rozhovoru jako jednoho z hlavních strůjců celé úplatkářské kauzy, okamžitě popsal situaci kolem své osoby do policejního protokolu dne 24. března 2010,“ odmítá Rak slova Kubíčka o nedůvěře k policii. „Předpokládám tedy aspoň, že ten známý pana Kubíčka policii věří a že tedy vše nahlásil a ty neznámé detailně policii popsal a policie již rozjela pátrání,“ dodává Martin Rak.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod MotoGP)

   14:05 15:10
   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   16:05

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (3)

   17:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   17:50

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Seattle Sounders FC - Los Angeles FC

   13:00 14:40
   14:40

   Ligue 1 Highlights (11)

   15:35

   Fotbal: Minnesota United FC - Colorado Rapids

   17:20

   Rychlá kola (11)

   17:45

   Racing magazine (10)

   18:05

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

Celý program