Chtěli mě zastřelit, tvrdí Kubíček, je to lhář a demagog, odpovídá Rak

Kubíček
Zdroj: Mediafax
Téma:

Páteční deník Sport přinesl informaci o tom, že někdo prý chtěl zastřelit Jiřího Kubíčka, bývalého sportovního ředitele a místopředsedu představenstva Sigmy Olomouc.

Martin Rak, manažer a člen představenstva Sigmy Olomouc, na oficiálních internetových stránkách klubu okamžitě reagoval.
 

„Lidi se ptali mého známého, o kterém nevěděli, že je můj známý, jestli neví, kde bydlí Kubíček. Když se můj známý zeptal, proč to chtějí vědět, odpověděli: Chceme ho nechat zastřelit,“ líčil včera odpoledne Jiří Kubíček, někdejší ředitel Sigmy Olomouc, jehož nahrávka přivedla disciplinární komisi ke znovuotevření kauzy údajné korupce. Na otázku, co následovalo, odpověděl: „Když zjistili, že dotyčný je můj známý, omluvili se mu a utekli. Ale nejsem v jednoduché situaci.“
 

Reakce olomouckého klubu na sebe nenechala dlouho čekat: „Mám známého, který dnes našel před stadionem Sigmy zbraň, a protože je to můj dobrý známý, který se zajímá o dění v klubu a četl dnešní deník Sport, zbraň mi okamžitě přinesl, jestli to prý náhodou není ta zbraň, kterou mohli mít ti neznámí a zlí lidé, kteří potkali toho známého od pana Kubíčka a ptali se ho, kde pan Kubíček bydlí, že ho chtějí zastřelit, ale pak se lekli, když zjistili, že mluví se známým pana Kubíčka a utekli,“ poukazuje na absurdnost Kubíčkových vět Martin Rak, manažer a člen představenstva Sigmy.
 

„Teď vážně. Kubíček je herec, manipulátor, demagog, lhář a podvodník! Tím jsem snad řekl vše. Pokud jsem na něco zapomněl, doplním později. A klidně se pod to podepíši,“ říká důrazně ke slovům Kubíčka Martin Rak, jeho dlouholetý blízký spolupracovník. „Došla mi trpělivost číst ty jeho lži a polopravdy! Deset let jsem mu byl pravou rukou a znám ho velmi dobře! Začneme se bránit a ukážeme ho v pravém světle!“ dodává Rak. „Pan Kubíček má rád detaily, takže jistě bude znát odpovědi na otázky, které v deníku Sport nezazněly: Kdo byl ten známý? Kdy ten známý ty lidi potkal? Kde je potkal?,“ táže se Rak.
 

„Divím se, že Kubíček nevěří policii, jak tvrdí v článku, protože tam často jezdil, má tam známé a když jej pan Kapr označil v rozhovoru jako jednoho z hlavních strůjců celé úplatkářské kauzy, okamžitě popsal situaci kolem své osoby do policejního protokolu dne 24. března 2010,“ odmítá Rak slova Kubíčka o nedůvěře k policii. „Předpokládám tedy aspoň, že ten známý pana Kubíčka policii věří a že tedy vše nahlásil a ty neznámé detailně policii popsal a policie již rozjela pátrání,“ dodává Martin Rak.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   19:05 20:45
   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

   22:35

   NBA - akce měsíce

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   19:15 21:00
   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   01:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

Celý program