CHOVANEC KONČÍ! Pokud Sparta dnes prohraje, ODEJDE DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC!

Téma:

Zbožné přání mnoha fanoušků pražské Sparty se může naplnit už dnes večer, kdy Letenští hrají v Plzni. Podle zákulisních informací má GSM Chovanec nůž na krku a pokud Sparta v Plzni prohraje, lavičku českého vicemistra definitivně opustí. Budou tak sparťanští příznivci držet palce svému rivalovi?

Mezi novináři se v neděli jako lavina šířila zpráva, že Jozef Chovanec odejde po zápase Sparty s Plzní do Českých Budějovic. Jako první o tom napsal budějovický server budejckadrbna.cz. Tu zprávu ale zprvu nikdo nebral příliš vážně. "Ano, o téhle variantě se uvažovalo, ale v současné době to není na pořadu dne," řekl serveru jeden nejmenovaný akcionář budějovického klubu. "Situaci budeme řešit na základě výsledku dnešního zápasu," dodal zdroj.

 

Chovancova pozice ve Spartě je velmi slabá

 

Zpráva začala být zajímavější v neděli večer, kdy zklamaní hráči Českých Budějovic kráčeli ze hřiště se sklopenou hlavou poté, co dostali od Jablonce výprask 5:1. V pátém zápase v řadě prohráli a na jejich bodovém kontě se skví jedna velká nula.

 

Anketa

Měla by Sparta vyhodit Jozefa Chovance?

Hlasovalo 1119 lidí.

 

Židle s trenérem Jiřím Kotrbou se snad už více houpat nemohla. Od klubu před pár dny navíc dostal ultimátum, že pokud nezačne vyhrávat, tak na lavičce skončí. "Buď začneme okamžitě sbírat body, díky kterým se odpoutáme od dolních pater tabulky, nebo nebude jiná možnost, než vyměnit hlavního trenéra," nechal se ve čtvrtek slyšet šéf klubu Poborský.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

A svá slova splnil v pondělí. Budějovice totiž oficiálně začaly hledat nového trenéra. Jakmile s ním podepíší smlouvu, bude Kotrba z trenérské stolice sesazen. "Představenstvo pověřilo vedení klubu, aby v co nekratší době angažovalo nového trenéra, který by měl nastoupit k týmu. Nejlépe už v prvním týdnu reprezentační přestávky," řekl v pondělí výkonný ředitel jihočeského klubu Radim Šupka.

 

Bude novým kouče právě Jozef Chovanec? Ten pomalu ale jistě upadá v nemilost i u šéfa klubu Křetínského, který dříve býval jeho velkým fanouškem. "Chovancova pozice ve Spartě za celou dobu jeho působení nebyla nikdy tak špatná,“ řekl nám v neděli zdroj ze Sparty, který si nepřeje být jmenován. "Určitě bychom chtěli angažovat trenéra, který není tolik spjatý s naším klubem a vnesl by k nám nový pohled," zůstal tajemný ohledně Chovancova příchodu Poborský. Definitivně tak ale vyloučil návrat Tobiáše na budějovickou lavičku.

 

Potopí hráči svého trenéra?

 

K Chovancově konci a novému začátku na jihu Čech stačí prý jediné – aby Sparta dnes večer prohrála v Plzni a osud Chovance bude zpečetěn. Do Českých Budějovic by mu mohli pomoci i samotní hráči, u kterých Chovanec také upadl v nemilost. "Hráči Chovance nemají rádi a je možné, že ho v Plzni potopí, aby se ho zbavili,“ dodává náš zdroj.

 

 

Pak už si generální sportovní manažer bude moci sbalit kufry a nasednout na vlak směr České Budějovice. Do nich ho totiž láká jejich šéf Karel Poborský, velký Chovancův kamarád a zastánce. A není jediný důvod, proč by Chovanec jeho nabídku nemohl přijmout. 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   11:05 12:50
   12:50

   NHL - akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   WorldSSP - Emilia - Romagna Round (1. závod)

   13:50

   WorldSSP - Emilia - Romagna Round (2. závod)

   14:45

   Kolo pro život - Orlík

 • Nova Sport 2

  • NBA: Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers

   12:00 14:00
   14:00

   World Pool Championship 2021

   16:20

   Element (441)

   16:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   16:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   18:30

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

Celý program