Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

KORUPČNÍ PROSTŘEDÍ

Českému fotbalu se přezdívá žumpa a sponzoři odcházejí. Divíte se jim?

Pelta, Berbr, Damková
Zdroj: Mediafax
Témata:

Český fotbal pod vedením pánů Miroslava Pelty a Romana Berbra ztrácí kredit. Došlo to už tak daleko, že končí někteří sponzoři a ti další svou podporu zvažují.

Hlavním důvodem je sice změna loterijního zákona, ale také celková špatná finanční situace. A kdo by se chtěl špinit v žumpě! Ano, tak se teď českému fotbalu bohužel znovu přezdívá.
 

Uplacené zápasy, vyšetřování policie, bývalý estébák Berbr ve vedení a jeho pěchota rozhodčích a funkcionářů v zákulisí. Kdo by se v českém fotbale chtěl prezentovat? Moc takových firem už není a podporu zvažuje i jeden z největších sponzorů českého fotbalu.
 

"Pokud nebudeme spokojeni s návrhy fotbalové asociace ke zlepšení obrazu české kopané, jsme připraveni hledat jiné formy, jak můžeme podporovat fotbal v České republice. Naše smlouva končí v červnu roku 2014 a na prodloužení jsme se dosud nedohodli," řekl Vladimír Jurina, tiskový mluvčí plzeňského Prazdroje.
 

"Jdeme novou cestou a Dáša Damková, která má na starost řídící komisi, z ní cítím ohromné odhodlání. Chce, aby se český fotbal této nálepky zbavil," uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta.
 


Nová cesta? Vypadá třeba tak, že rozhodčí s pochybnou pověstí byl povýšen až do ligy a další kůň partnerů Berbra a Damkové Michal Blaschke, který měl odměňovat dotacemi v Pardubickém kraji jen jemu poslušné kluby, byl povýšen.
 

"Fotbal ztrácí důvěru, ale na té globální úrovni kolem reprezentace a ligy je to dané spíš makroekonomickými daty," řekl zkušený novinář Luděk Mádl, který se dlouhou dobu zajímá o korupci v českém fotbalu.
 


"Pro nás je omezení sponzoringových aktivit čistě pragmatickou reakcí na skutečnost, že svět kurzového sázení míří nezadržitelně na internet," sdělil tiskový mluvčí sázkové kanceláře Fortuna Petr Šrain.
 

Právě sázková společnost ukončila sponzoring Sparty i Liberce. Rudé dresy jsou tak zatím bez loga a tudíž bez mnoha milionů.
 

"Lokální sponzoři si rozmyslí, jestli budou dávat peníze do fotbalu, nebo radši jestli dají peníze na dětská hřiště," dodal novinář Mádl.
 

Takže asi takhle. Máte to v rukou, pánové Pelto a Berbře.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   Cricket Champions League

   15:25

   Rychlá kola (10)

   15:55

   Off-road Maraton (6)

   16:15

   Truck Racing Magazine (8)

   16:35

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (3/4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   NHL: Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning

   14:45

   World Grand Prix Darts 2019

   16:15

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   16:45

   Nova Cup 2019 – Gočárovy schody

   17:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   19:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program