Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 6. 2009

Brankář Baránek se vrací do Baníku Ostrava

Témata:

Zkušený brankář Vít Baránek je překvapivou posilou Baníku Ostrava. Čtyřiatřicetiletý matador se domluvil na přestupu ze Zlína.

Baránek by měl krýt záda pravděpodobné jedničce Antonínu Bučkovi. V Baníku podepíše pětiletou smlouvu, která z něj zároveň udělá i trenéra gólmanů.


Baránek je zároveň i chytajícím trenérem brankářů


"Kluby se dohodly na přestupu a Víťa Baránek je připraven podepsat pětiletý kontrakt, který jej postaví do pozice hrajícího trenéra brankářů," oznámil na klubových stránkách generální manažer Baníku Verner Lička. Podobný model, v němž je zkušená brankářská trojka zároveň asistentem trenéra, před časem zavedli i v Teplicích, kde sázejí na Libora Macháčka.


Baránek strávil v Baníku celá devadesátá léta, v roce 2001 se ale vydal na pouť, která ho přes Opavu a Košice dovedla až do Zlína. S ním letos po šesti letech zažil sestup a rozhodl se vrátit domů. Odchovanec Dolního Benešova v nejvyšší soutěži odchytal 240 zápasů a i letos byl ve Zlíně suverénní jedničkou.


Lička: Víťa je člověk z regionu, do týmu se hodí


"Víťa nám sedí charakterově a i stále po výkonnostní stránce. Navíc je to člověk z našeho regionu, který má s Baníkem mnoho společného," dodal Lička. Boj o post jedničky zřejmě svede s Bučkem další posila, Polák Dawid Pietrzkiewicz, Baránkovo místo bude až za nimi.

ČTK