Fotbalové hvězdy jsou novým Edenem nadšeny

Téma:

Srdce slávistů plesá. Byli jsme u toho s kamerou. Podívejte se na videa uvnitř článku!

Sen každého slávisty se stal skutečností. Ve středu v 17 hodin byl otevřen nový multifuknčí areál nesoucí jméno Eden.


Galerie Eden

1
/
9
Zdroj: TN.cz
eden1

Švento: Rozbušilo se mi srdce

Od začátku směřovaly na stadion špalíry nadšených slávistických fanoušků. Byli mezi nimi i hráči, kteří si přišli prohlédnout svůj svatostánek. "Už před stadionem se mi rozbušilo srdce. Cítil jsem se jako velký slávista. Moc se těším až zde budeme hrát první zápas," komentoval vyjímečný okamžik Dušan Švento.Pásku přestřihl Šmicer

V 19:00 začalo slavnostní zahájení přímo na ploše stadionu. Po krátkém ceremoniálu se na perfektně střiženém pažitu objevil Vladimír Šmicer, ředitel investora stavby E Side Vladimír Leška a generální ředitel Slavie Petr Doležal. "Vítejte doma. Dostal jsem obrovskou poctu slavnostně přestřihnout pásku a moc si té pocty vážím," řekl Šmicer.

Oxfordské pití čaje

Pak už vyběhli na trávník aktéři slavnostního zápasu, ve kterém nastoupili domácí červenobílí proti univerzitnímu týmu z Oxfordu. Nechyběli slávistické hvězdy minulosti, ani ty současné. Na trávníku, který voněl novotou se objevili například František Veselý, Pavel Kuka, Patrik Berger, Luboš Kubík a mnoho jiných.S anglickým klubem se sešívání střetli poprvé před 109 lety. Tehdy prohráli 0:3. V jejich posledním střetnutí však jasně dominovali. Po brankách Šmicera, Šenkeříka, Marka Jarolíma a dvou trefách veterána Knoflíčka zvítězili 5:0. 14 618 diváku tak vidělo první výhru svého týmu v novém Edenu.

Kanonýr měl smůlu

Ve slavnostním „mači“ si chtěl do míče kopnout i Stanislav Vlček. Bývalému kanonýrovi červenobílých, který nyní působí v belgickém Anderlechtu, zarazil myšlenky na utkání jeho trenér. "Standovi to zatrhl trenér, od kterého přišel mail, že Vlček je v současné době pro Anderlecht nepostradatelný," řekl na toto téma mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. Stejně dopadly snahy dostat na zápas Radka Černého z Tottenhamu.


jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto3)

   09:00 09:40
   09:40

   MotoGP - VC České republiky (kvalifikace MotoGP)

   10:30

   MotoGP - VC České republiky (závod Moto3)

   12:05

   MotoGP - VC České republiky (závod Moto2)

   13:30

   MotoGP - VC České republiky (závod MotoGP)

   15:15

   Rychlá kola (8)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Colorado Avalanche - Vegas Golden Knights

   09:00 10:45
   10:45

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   11:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   13:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers

   14:45

   Běhej lesy – Brdy

   15:00

   UFC Fight Night: Lewis vs. Olejnik

Celý program