Boleslav doma porazila Baník, jeho fanoušci běsnili

Fotbalisté Boleslavi se radují z gólu.
Zdroj: Mediafax

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v utkání 17. kola Gambrinus ligy ostravský Baník 2:1 díky trefám kapitána Marka Kuliče a Ondřeje Kúdely z první půle. Po změně stran musel sudí Kovařík zápas kvůli násilnostem hostujících příznivců přerušit, v nastavení snížil Tomáš Marek.

Domácí kouč Koubek nasadil do základní sestavy posilu z Plzně Martina Filla, exteplický Jakub Mareš, který na podzim hostoval ve Spartě, zůstal na lavičce. Ostravská posila Davor Kukec byl také mezi náhradníky a sledoval, jak se jeho tým především brání.

První dvě šance však Středočeši nevyužili. Nejprve Chramosta selhal před gólmanem Pietrzkiewiczem, když netrefil ani bránu. Stejně dopadl i hlavičkující Zahustel. Domácí se dočkali ve 26. minutě, kdy po faulu Frydrycha na Filla proměnil pokutový kop Kulič. O devět minut později už vedli svěřenci kouče Koubka o dvě branky. Brejkovou situaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Kúdela.

Po změně stran hra obou celků upadla. Mohla za to především dlouhá pauza, kterou zavinili ostravští fanoušci. V 50. minutě chtěli na hrací plochu, v tom jim bránili pořadatelé, ovšem jednoho z nich příznivci Baníku surově zbili a po dalších pěti minutách a zásahu policistů hlavní rozhodčí Kovařík poslal hráče do kabin.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Po desetiminutové pauze, během které nejagresivnější fanoušky Baníku vyvedli ze stadionu těžkooděnci, se hráči vrátili na trávník a utkání mohlo pokračovat. Hosté se snažili výsledek korigovat, což se povedlo Markovi v polovině šestnáctiminutového nastavení.

Gambrinus liga, 17. kolo:

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:1 ((2:0)
Branky: 26. Kulič z pen., 35. Kúdela - 90+8. Marek. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Ubias. ŽK: Dimitrovski, Fillo - Frydrych, Greguš. Diváci: 3850.