Bohemka si odvezla z Hradce Králové bod

Nováček z Hradce Králové remizoval v dohrávce Gambrinus ligy s "Klokany" 1:1.

Fotbalisté Hradce Králové remizovali v dohrávaném utkání 2. kola Gambrinus ligy doma s Bohemians 1905 1:1. Pražané se dostali do vedení po půlhodině hry, kdy se po rohu prosadil hlavou Škoda a míč se nakonec od zad bránícího Pávka odrazil do sítě Východočechů, ve druhé půli srovnal z penalty Černý.

Hradec Králové před týdnem doma pokořil pražskou Spartu a na tři body (2:1) pomýšlel i v dalším duelu proti celku z hlavního města - vršovickým Bohemians 1905. Východočeši se proto od úvodu hnali na útočnou polovinu, naopak "klokani" se soustředili hlavně na pozornou defenzivu.

Ta však chybovala hned po pár desítkách sekund, kdy z pravé strany odcentroval Pilař. Míč špatně odhadl stoper Pražanů Lukáš, zakončující Fischer však pálil vysoko nad. O chvíli později si defenziva Bohemians 1905 vybrala další slabší chvilku. Po centru Poděbradského z levého křídla se na penaltě vrhl hlavou Rezek, jeho prudkou hlavičku však gólman Sňozík vytáhl na tyč a odražený míč pak už ukryl v rukavicích.

Zvýšená aktivita hostí vyvrcholila gólem

V ofenzivě o sobě dali Bohemians 1905 vědět ve 13. minutě, ale po rohu hlavičkoval stoper Lukáš vedle. "Klokani" pak trpělivě čekali na šanci z brejků a dočkali se ve 28. minutě. Po přiťuknutí Škody byl na hranici vápna v dobré pozici Bartek, ale na hradeckého gólmana Lindra si nepřišel. Ten si poradil i s dorážkou Škody. Prakticky z dalšího útoku pálil tvrdě Bartek, ale ani tentokrát na Lindra nevyzrál.

Třetí vážný atak hradecké branky však už skončil gólem. Po rohovém kopu zakončoval hlavou Škoda, svůj pokus sice nasměroval jen do zad bránícího Pávka, ale od nich se míč odrazil do sítě. Do přestávky mohl domácí tým vyrovnat po centru Pilaře, ale na zadní tyči číhající Černý se netrefil mezi tři tyče.

Po pauze začali Východočeši náporem. Nejprve se ve 46. minutě obtočil kolem důrazně bránícího Jindřiška ve vápně "klokanů" střídající Dvořák, v pádu však zakončil těsně vedle. Hradečtí se sice dožadovali penalty, ale sudí Adam do píšťalky nezadul.

Pokutového kopu se domácí tým dočkal záhy. Stoper Pražanů Cseh šel do souboje s útočníkem domácích, který upadl v pokutovém území. Míč pak navíc zasáhl ruku bránícího hráče a hlavní arbitr viděl prohřešek proti pravidlům. Černý z penalty vyrovnal na 1:1.

Po dvou šancích tempo hry upadlo

Hradecký tým branka nastartovala a brzy mohl jít i do vedení. Po přistrčení Černého se v šanci ocitl Hochmeister, ale jeho ránu zablokovala pozorná obrana hostů. Tým Bohemians 1905 mohla naopak posadit na koně minela domácí defenzivy, ale střídající útočník Bálek pálil vedle.

S blížícím se koncem se hra vyrovnala a šancí ubylo, když už se hráči odhodlali k zakončení, pálili nad tyče či vedle nich. Diváky roztleskala jen dělovka Poděbradského, která minula těsně horní roh branky Bohemians 1905. Zápas proto skončil nerozhodně 1:1.

2. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Bohemians 1905 1:1 (0:1)
Branky: 49. P. Černý z pen. - 29. Škoda. Rozhodčí: Adam - Košec, Urban. ŽK: Hartig, Škoda, D. Nešpor (všichni Bohemians). Diváci: 6000 (vyprodáno).