Bohemians prohráli na Dukle a blíží se sestupové propasti

Dukla, Lietava
Zdroj: FK Dukla Praha

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili v utkání 24. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku nad Bohemians 1905 2:0. Pět minut před přestávkou skóroval slovenský útočník Ivan Lietava, po změně stran přidal druhou trefu Pavel Hašek, hosté čekají na tříbodový zisk už 15 zápasů.

Domácí celek je narozdíl od soupeře v jarní části herně i výsledkově v pohodě a na hřišti se to projevilo. Dukla měla od začátku převahu, ale narážela na gólmana Sňozíka. Ten kapituloval až po přesné hlavičce Lietavy, který zaznamenal osmou trefu v sezoně.

V 58. minutě Duklu uklidnil Hašek, který z voleje napřáhl po rohovém kopu Malého, a Sňozík se natahoval marně. Hráči Bohemians 1905 byli nebezpečnější až ve druhém poločase, ovšem nedočkali se ani snížení. Střídající Hartig orazítkoval tyč, Budínský pálil těsně mimo a stejně dopadl také Vyhnal.

Gambrinus liga, 24. kolo:

FK Dukla Praha - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Branky: 40. Lietava, 58. P. Hašek. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Moláček. ŽK: Abraham (Bohemians 1905). Diváci: 2857.