BLIKANEC! Blázen Řepka ukázal prostředníček! URČETE MU TREST! ANKETA

Téma:

Tomáš Řepka v sobotním vyhecovaném zápase Gambrinus ligy opět neudržel své emoce na uzdě a naplněným tribunám jabloneckého stadionu ukázal prostředníček. Nejdříve té levé a pak té pravé straně ochozů. Nyní mu hrozí trest.

V posledních zápasech sekal Tomáš Řepka dobrotu a jako správný kapitán a vůdce režíroval obranu Sparty. Jenže pak přijde vyhecovaný zápas, k Řepkovi dolétnou nadávky z tribun a řízný stoper s vizáží chuligána prostě zkratuje. Diváci to od něj viděli už mnohokrát. Tentokrát ukázal vulgární gesto, které je v Americe považováno za jednu z nejhrubších nadávek, na fanoušky Jablonce.

 

Rozhodčí: Řepkův prohřešek se bude řešit oficiální cestou

 

Stalo se to při odchodu hráčů do kabin. Při něm s Řepkou šili všichni čerty. Měl už žlutou kartu a své emoce na hřišti nezvládal. Po viditelném faulu a domlouvání sudímu a domácím Pitákovi by se nemusel divit, kdyby byl poslán do sprch. A pak přišlo jeho "prostředníčkové představení.“
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Ukázaný prostředníček mířil směrem k fanouškům Jablonce, kteří na něj hulákali sprosté nadávky a pískali. Nejdříve se Řepka jal levicí urazit levou část ochozů, poté pravou ruku použil na stejnou činnost. A nebylo to poprvé. Za stejný prohřešek v minulosti dostal trest 80 000 korun, tehdy se "odvázal“ v Teplicích.

 

Anketa

Jaký byste dali Řepkovi trest?

Hlasovalo 3492 lidí.

 

Co na to rozhodčí, kteří šli za hráči do kabin? "Jestli jsme viděli Řepku, jak o poločase odcházel do kabin? Dívat se na 22 hráčů naráz, to přece nejde,“ řekl asistent sudího Emil Ubias deníku Sport. "Ale viděl jsem, že jeho gesto je zdokumentované na fotografii, takže by to mělo jít po oficiální linii,“ dodal aktér utkání. "Bylo tam hodně emocí, nechtěl bych to komentovat," odmítl vyjádření v neděli hlavní sudí Roman Hrubeš.

 

Řepkovo gesto si ale našlo cestu do zápisu utkání a bude se jím zaobírat i Disciplinární komise ČMFS. Sparťanskému kapitánovi hrozí trest zastavení činnosti na jeden až čtyři týdny. Přihlížeje k tomu, že sparťanský stoper je vyhlášený bouřlivák, dá se čekat vyšší trest a téměř vyloučena je jeho účast v derby se Slavií.

Řepka nakonec utkání nedohrál. Sparťanští trenéři jej stáhli několik minut před koncem, prý z taktických důvodů. "Nebylo to primárně kvůli tomu, že bychom se báli druhé žluté a vyloučení. Potřebovali jsme útočit, už předtím jsme do hry poslali dva ofenzivní hráče. Už jsme museli riskovat, proto šel Tomáš ze hry,“ vysvětlil Jozef Chovanec střídaní Řepky, který za své působení ve Spartě od roku 2006 nebyl nikdy střídán, pokud nebyl zraněný.

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   10:25 12:30
   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   12:45

   Ligue 1 Preview (20)

   13:15

   NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   15:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt

   16:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   09:00 10:45
   10:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

Celý program