SLEDUJEME velká sláva

ONLINE: Bazaly se těší na Baroše. Co ukáže vítěz Ligy mistrů ve vánici?

Milan Baroš už má místo v šatně Baníku
Zdroj: isifa/MAFRA/Alexandr Satinský, isifa / MAFRA / Alexandr Satinský

Fotbalisté Baníku Ostrava se těší na novou posilu. Navzdory vytrvalému sněžení míří na duel proti Českým Budějovicím tisíce diváků. Očekává se totiž první start navrátilce Milana Baroše.

90+3. minuta: Konec zápasu. Na Bazalech gól nepadl. Diváci se nudili, Baník ukázal, proč bojuje o záchranu. Českobudějovické Dynamo bylo po většinu zápasu lepší.

91. minuta: Baroš vybojoval faul. Následný trestný kop ale domácí neskutečně zahodili.

89. minuta: Kraut zazdil jedinečnou šanci. Na malém vápně se ukopl a vůbec netrefil balón.

85. minuta: Hostující Řezníček opouští hřiště na nosítkách. Na hřiště jde Jaroslav Černý.

82. minuta: Milan Baroš skoro ještě nebyl u míče. Tlak Českých Budějovic naopak sílí.

80. minuta: Českobudějovický Novák dostává žlutou kartu, fauloval Kukece.

76. minuta: Horké chvilky pro ostravskou obranu. Do poloprázdné brány střílel Táborský, domácí ale nakonec zblokovali střelu.

75. minuta: Žlutá karta pro Horu za zdržování hry.

71. minuta: Obraz hry se trochu změnil Baník je aktivnější a útočí na bránu, za kterou je kotel. Ale tlak je zatím bezzubý.

67. minuta: MILAN BAROŠ je na hřišti! Fandové baníku se dočkali, z trávníku odchází Vlastimil Stožický.

64. minuta: Hlavní oporou ostravy je hlavně gólman Bárta, který vystřihl parádní zákrok proti střele Michala Klesy.

59. minuta: Ostrava střídá. Ofenzivu posílí Antonín Fantiš. Dolů ze hřiště jde Martin Lukeš.

53. minuta: Baroš je znovu u postranní čáry a rozcvičuje se. Baník mezitím zlepšil svou hru a je na chvíli na polovině Jihočechů.

47. minuta: Baroš stále není na hřišti a příznivci Baníku to dávají najevo. Na hrací plochu hází sněhové koule!

ZAČAL DRUHÝ POLOČAS

45+2. minuta: Baník nevyužil rohový kop. A vzápatí sudí Kovařík ukončil první poločas.

44. minuta:
Žlutá karta pro Davora Kukece. Vzápětí je stejným způsobem napomínán i Ivo Táborský.

35. minuta: Publikum začíná šílet. Milan Baroš se v teplákách jde rozběhat. Chystá se snad poločasové střídání?

27. minuta:
Baník zaváhal a Řezníček měl velkou příležitost. Střílel ale naštěstí pro domácí tým mimo.

22. minuta: Hostující Stožický se prodral k velkému vápnu po levém křídle, následnou střelu ale zlikvidoval gólman Bárta.

17. minuta: Krásné chvíle Ostravy. Trestný kop z pravé strany nejdříve na poslední chvíli odvrátila obrana Dynama. Vzápětí natáhl ze 30 metrů Hable a jen těsně minul šibenici!

12. minuta: Kotel fanoušků Baníku je plný, tribuna za brankou Ostravy nyní vře. Roh ale kope Dynamo a na brankové čáře na poslední chvíli likviduje hlavičku Machovce gólman Bárta.

5. minuta: Baník hraje agresivně, je na míči častěji než Budějovice. Zatím ale kazí dojem nepřesnosti.

1. minuta: Výkop mají hosté z Českých Budějovic. První slibnější akci ale měla Ostrava. Míč však končí v zázemí.

Baroš začne zápas z lavičky, očekává se ale, že trenér Martin Pulpit pošle novou posilu do hry v průběhu zápasu.

Základní sestavy:

Baník Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Starý - Stožický, Hable, Lukeš, Droppa, Kukec - Kraut

České Budějovice: Daněk - Novák, Lengyel, Machovec, Mkoyan - Klesa, Hora, Rýdel, Benát - Táborský, Řezníček

Milan Baroš může být spasitelem. Rodák z Vigantic se vrací do dresu Baníku po dlouhých 11 letech. Ostrava je přitom ohrožená sestupem. Baroš ale řekl, že bude hrát zadarmo!

I proto si získal fanoušky. První duel s Barošem hraje Baník proti Českým Budějovicím. Na setkání Baroše s další výraznou „ostravskou“ fotbalovou osobností Tomášem Řepkou, ale nedojde. Svérázný stoper je totiž s jihočeským klubem rozhádaný.

• 09:00 09:05