VIDEO nejistota na bazalech

Baníku hrozí ztráta licence! Pomoci může město, jednání ale odkládá

Milan Baroš
Zdroj: isifa.com
Milan Baroš
Téma:

Ostravští radní už potřetí odložili jednání o pomoci fotbalovému Baníku. Ten se po předchozím vedení topí ve stamilionových dluzích. Pomoc by mu mohlo právě město, to ale otálí, a Baníku tak hrozí ztráta prvoligové licence i insolvenční řízení.

Baník by měl zůstat Ostravě, na Bazalech. Byla by ho škoda, shodují se Ostravané. Aby ne! Klub starý 91 let hraje nejvyšší domácí soutěž nepřetržitě od roku 1987. Teď mu hrozí, že spadne až do třetí ligy. Po minulém vedení totiž to současné zdědilo obrovské dluhy.

 

 

Současná výše dluhu Baníku dosahuje až sto sedmdesáti milionů korun, pomoc města by klubu rozhodně vytrhla trn z paty. Město se ale nemůže dohodnout. Dnes už potřetí měla být pomoc Baníku na programu jednání zastupitelstva, ale na poslední chvíli tento bod vyškrtli.
 


 

„V této podobě by návrh nezískal většinovou podporu, a tím pádem by neměl naději, aby prošel,“ soudí primátor Ostravy Petr Kajnar. „Jsme schopni svolat kvůli tomu mimořádné zastupitelstvo,“ dodal na vysvětlenou.

 

To se ale může sejít až za tři týdny, a Baníku hrozí, že nezíská licenci pro další ročník první ligy. Licenční řízení už probíhá, podle předsedy představenstva klubu Petra Šafarčíka by měl předložit všechny podklady do pondělí. Jenže například doložení bezdlužnosti bylo navázáno právě na příznivý postoj města na dnešním hlasování.

 

 

Navíc to může dopadnout i tak, že zastupitelé pomoc úplně zamítnou. Která volba je správná, je už teď tématem zuřivých debat.

 

Proč to proboha město nekoupí i za víc? Baník je symbolem Ostravy a jeho zánik je nepřijatelný. Sto milionů není pro Ostravu nic zásadního a klubu to pomůže trochu dýchat,“ myslí si fanoušci, kteří už léta patří k nejvěrnějším v Česku a stále doufají v záchranu svého Baníčku.

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Nova.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   02:20 02:35
   02:35

   Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Columbus Crew

   10:55

   WorldSBK - Dutch Round (Tissot Superpole Race)

   11:35

   Element (444)

 • Nova Sport 2

  • Parkurová Global Champions - Monako

   02:10 03:00
   09:00

   World Matchplay Darts 2021

   11:30

   Sportovní originály - František Straka - trenér

   12:15

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   12:45

   Běhej lesy - Lednice

   13:00

   Fotbal: Atlanta United FC - Columbus Crew

Celý program