Baník, Dukla a Hradec Králové nedostaly licenci na další sezonu

Baník Ostrava
Zdroj: Mediafax
Fotbalisté Baníku bojují do posledního kola o záchranu, teď nedostali licenci na další sezonu - ilustrační foto
Téma:

Prvoligové fotbalové týmy Baník Ostrava, Dukla Praha a Hradec Králové nedostaly licenci na příští sezonu fotbalové Gambrinus ligy. Fotbalová asociace neuvedla, proč klubům licenci neudělila.

Licenční komise Fotbalové asociace (FA ČR) se rozhodla neudělit licenci pro soutěžní ročník 2012/13 současným prvoligovým fotbalovým týmům Baník Ostrava, Dukla Praha a Hradec Králové. Trojice klubů se nyní může odvolat k Licenčnímu tribunálu FA ČR, ostatní celky licenci dostaly.

 

Bez licence od vedení FA ČR nelze startovat v příštím ročníku první ani druhé ligy. Licenční komise nicméně neuvedla, jaké důvody stály za tím, že týmy Ostravy, Dukly a Hradce potřebné schválení neobdržely. Všeobecnou podmínkou k udělení licence je prokázání bezdlužnosti a také zajištění rozpočtu na příští ligový ročník.

 

Trojice klubů se nyní může odvolat k Licenčnímu tribunálu FA ČR. Ten přijme rozhodnutí, které bude konečné, přičemž celý proces musí být uzavřen nejpozději do konce května, kdy je nejzazší termín odeslání výsledků Licenčního řízení orgánům UEFA. V minulém roce měly problém s licencí například Slavia, Ústí nad Labem či Brno, ale Licenční tribunál jim potřebný dokument nakonec schválil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Slavia SE ODVOLALA proti ODEBRÁNÍ LICENCE!
 

K situaci v Ostravě se vyjádřil předseda představenstva klubu Petr Šafarčík. "Už od začátku víme, že záchrana Baníku nespočívá jen v záchraně první ligy, ale i v dalších věcech, hlavně co se týká dluhů, které jsme sdědili. Zatím jsme nesplnili všechny podmínky licenční komise, musíme na nich zapracovat a pro nás tedy záchranářské práce středečním zápasem se Slavií rozhodně nekončí," řekl Šafarčík a dodal: "Závazky vůči klubům, Liberci a Jihlavě, jsou zhruba ve výši 100 milionů korun a vůči hráčům v řádu milionů."
 

Dalších třináct týmů, které letos hrály nejvyšší soutěž, obdrželo licenci na další sezonu bez výhrad.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:25 23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:15

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

   01:30

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   02:05

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   02:15

   Laax Open

 • Nova Sport 2

  • 22:05 01:45

   World Darts Championship 2020

   01:45

   NHL - TOP momenty sezony

   09:00

   Laax Open

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   13:00

   Fotbal: FC Metz - Paris Saint - Germain

   14:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Girondins Bordeaux

Celý Program