Baník čeká na Marka, zatím bude koučovat Lička

Téma:

Ostravský Baník vyhodil kouče Koubka, ale zatím za něj nemá náhradu. Proto trenérské kormidlo přebírá generální manažer Verner Lička.

Provizorní řešení zvolilo vedení fotbalového klubu Baník Ostrava v trenérské otázce. Tým ve středu převzal generální manažer Verner Lička, za týden, nebo v zimní přestávce pak přijde z Banské Bystrice Karol Marko. "Neberu to jako pravé trenérské angažmá. Moc dobře vím, že jsem přebral štafetový kolík od Miroslava Koubka a předám ho Karolu Markovi," řekl Lička.
 

Marko přijde za týden, za dva nebo také až v zimě...
 

Středeční dopolední trénink převzala trojice Verner Lička (generální manažer klubu), Bohumil Páník (koordinátor mládeže) a Pavel Malura (bývalý mládežnický kouč Baníku, který od 1. ledna nastoupí k juniorskému týmu). Do Ústí nad Labem, kde Baník hraje v neděli o záchranu v soutěži, pojede s týmem právě toto trio.

Karol Marko, bývalý trenér Jihlavy a Příbrami, se kterým vedení Baníku intenzivně jedná, určitě povede Bánskou Bystrici ještě v pátečním utkání v Žilině. Po něm mají zástupci Baníku jednat s majitelem banskobystrického klubu a čerstvě zvoleným předsedou Slovenského fotbalového svazu Jánem Kováčikem o Markově uvolnění. "Hned v pondělí jsme oslovili trenéra Karola Marka a nebyl to výstřel do tmy, protože jsme jeho práci sledovali už více než rok," přidal.
 

Kahoun dále uvedl, že trenér Marko má zájem a je jen otázkou, kdy přijde. "Majitel klubu pan Petera má v pátek během utkání Žilina – Banská Bystrica domluvenou schůzku s panem Kováčikem, majitelem slovenského klubu," potvrdil Kahoun a doplnil. "Je otázka, zda pan Marko přijde za týden, za dva, nebo až v zimě."
 

tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   13:35 15:00
   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

   16:45

   Fotbal: New York Red Bulls - LA Galaxy

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   13:30 15:05
   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

Celý program