záchrannářská mise začíná

Baník bude hrát jako Inter Milán. Přichází trenér Pulpit

Martin Pulpit
Zdroj: Mediafax
Martin Pulpit
Téma:

Ostravský Baník řeší dlouhodobou výkonnostní krizi další výměnou trenéra. Namísto klubové legendy Radoslava Látala, přichází bouřlivák Martin Pulpit.

Baník Ostrava sice nedávno oslavil 90. výročí založení klubu, na fotbalovém hřišti ale příliš radosti nerozdává. Po prohře v Příbrami (1:2) dokonce spadl na poslední příčku. Série devíti zápasů bez vítězství stála místo Radoslava Látala, jednu k klubových legend.


Tým z Bazalů svolal na úterý tiskovou konferenci, aby oznámil jméno nového trenéra. Tradiční ostravský klub povede Martin Pulpit, muž, který se netají přízní k italskému klubu Inter Milán. Je členem fanklubu týmu ze San Sira a několikrát do roka jezdí i na jeho zápasy.

"Úkolem je stabilizovat sestavu. Myslím, že ta se často měnila. Musíme se rozhodnout i pro nějaké rozestavení, které bude hráčům vyhovovat. Dalším problémem bude vyřešení postu brankáře. Zatím vůbec nemám jasno, kdo to bude," říká Martin Pulpit.

 

Nový trenér ale rozhodně nemůže spoléhat na to, že by přišly nějkaké posily. "S majiteli jsme si řekli, že Baník mi nemůže přivést hráče. Musíme vycházet z toho, co tady je. Myslím, že když mužstvo bude kompletní, má na to, aby hrálo střed tabulky," myslí si Pulpit.


V české nejvyšší soutěži už Pulpit vedl Sigmu Olomouc, loni trénoval Viktorii Žižkov a naposledy působil na lavičce divizního týmu TJ Svitavy.


„Oslovili jsme pár trenérů a Martin Pulpit nás přesvědčil svoji precizní a profesionálně zpracovanou analýzou současného týmu, jednotlivých hráčů a jejich potenciálu, jednoduchým a srozumitelným plánem, co se dá teď s mužstvem narychlo provést, aby se konečně začaly sbírat body,“ vysvětlil Petr Šafarčík.
  

Martin Pulpit podepsal na Bazalech smlouvu do 30. června 2013. Jeho asistentem se stal Milan Matejka, který střídá Jiřího Nečka. Novým poradcem pro gólmany je Vítězslav Rejmon. „První dílčí úkol nové trenérské dvojice je celkově zlepšit atmosféru v týmu a do konce podzimu uhrát minimálně sedm bodů,“ doplnil Petr Šafarčík.


Radoslav Látal je letos už čtvrtým odvolaným trenérem Gambrinus lize. Před ním skončili Franišek Cipro v Českých Budějovicích, Miroslav Soukup ve Slovácku a David Vavruška v Příbrami.

ft TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program