POHÁROVÁ BLAMÁŽ

Vízek: Sparta si jela pro postup, ale skončilo to ostudou. Chybí jí pokora

Ladislav Vízek
Zdroj: Mediafax
Ladislav Vízek. Archivní foto
Téma:

Fotbalový internacionál Ladislav Vízek nazval vyřazení Sparty z Evropské ligy ostudou a připomněl, že kdyby v sobě měli sparťanští fotbalisté více pokory, tak to mohlo dopadnout jinak.

Po drtivém ligovém vítězství nad Jihlavou nabyla Sparta možná až příliš sebevědomí a následně přišel tvrdý pohárový pád na ústa.
 

"Je to i trochu o pokoře. Horst Siegl říkával, my jsme Sparta, my vyhrajeme všude. Kdyby byli trochu pokornější, třeba jako Liberec, tak by se jim hrálo lépe," vzpomněl Vízek dalšího českého zástupce v Evropské lize, který v duelu s Rigou uspěl.
 

I přesto, že Vízek není sparťanem, tak ho vyřazení favorizovaného českého klubu hodně překvapilo, chtěl ho vidět v dalším kole.
 

"Postup jsem Spartě přál, ale podívejte se, jak to dopadlo. Nepoustoupit přes velmi průměrné švédské mužstvo zavání ostudou," prohlásil Vízek.
 

Podle známého fotbalového glosátora se Sparta připravila o postup již v prvním utkání, kdy na Letné ztratila dvougólové vedení.
 

"Švédové věděli, že jim stačí remíza. Hráli "zanďoura" a Sparta nemá natolik kvalitní tým, aby do plných něco vytvořila a nakonec se to potvrdilo," upozornil Vízek.
 

Po blamáži s Häckenem se očekává, co Sparta udělá. Kvůli chybějícím penězům z pohárové Evropy bude muset nejspíš prodat útočníka Václava Kadlece. Změna trenéra, což je u českých klubů hodně v módě, by prý byla velkou chybou.
 

"To bychom byli zase jako v Kocourkově. Trenéra mají velmi kvalitního a slušného," prohlásil Vízek, který vidí problémy někde jinde.
 

Křetínský se Spartou chlubil, teď už to nejde, rýpnul si Vízek
 

"Není tam jednotný názor na klubovou politiku a to Spartu brzdí. Někdo říká, pustíme Kweukeho, jiný opak. Je tam hodně lidí, kteří do toho mluví. To vidíte i na stavbě mužstva. Je to rozbité," řekl Vízek, podle něhož Spartě hodně ublížil právě odchod kamerunského forvarda.
 

"Lituji odchodu Kweuke. Pro mě to byl ve Spartě hráč číslo jedna. To je rozdílový hráč, který vám udělá výsledek. Když pustíte takového hráče, tak nemůže být ve Spartě všechno v pořádku," myslí si Vízek.
 

Rozzlobení teď podle Vízka nejsou pouze fanoušci. Hodně prý musí nadávat i majitel klubu Daniel Křetínský. "Je asi pořádně naštvaný, protože do toho dává hodně peněz. Chtěl se v Evropě trochu zviditelnit. Sparta je jeho hračka, kterou se kdysi chlubil, ale to už teď nejde.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program