Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa měl by skončit?

Uhrin si řekl o vyhazov! Stačil rok a fotbalová Plzeň je bídná

Dušan Uhrin
Zdroj: isifa.com
Dušan Uhrin

Viktoria Plzeň loni v říjnu porazila Atlético Madrid! Teď vypadla z evropských pohárů po potupné domácí prohře 1:4 s Petrolulem Ploješť. Po třech úžasných sezonách přišel drsný konec. Trenér Dušan Uhrin na práci Pavla Vrby navázat nedokázal.

Uhrin přitom v lednu 2014 přebíral tým v nezanedbaném stavu. V domácí soutěži Viktoria na jaře už neměla šanci Spartu dostihnout, ale s přehledem uhlídala druhou příčku. I díky setrvačnosti a herním návykům, které týmu vtiskl trenér Pavel Vrba.


Přes léto se ale událo něco, co zatím lze jen těžko vysvětlit. Tým, který se loni nebál velkých jmen a před 11 měsíci porazil i Atlético Madrid, tentokrát naprosto fatálně propadl s rumunskou Ploještí. Pět gólů inkasovaných gólů ve dvou zápasech, to je příliš.


Anketa

Může trenér Dušan Uhrin za mizérii Viktorie Plzeň?

Hlasovalo 319 lidí.
Vyřazení Plzně ještě zvýší tlak na trenéra Uhrina, o jehož možném odvolání se spekulovalo už po nevydařeném vstupu do sezony. "Chyba je v hráčích, ne v trenérovi. Ten zvolil dobrou taktiku, ale my dělali hrubé individuální chyby," říká sice kapitán týmu David Limberský. Jenže vedení Viktorie musí docházet trpělivost.


Vedení klubu zřejmě bude muset sáhnout i ke zúžení kádru, který je na jednu soutěž příliš široký. Plzeň navíc přišla o desítky milionů korun, které si postupem do hlavní soutěže mohla vydělat jako v roce 2012, kdy si v Evropské lize přišla na 70 milionů. I tak se domácí dočkali pozitivní reakce fanoušků, kteří se s poháry rozloučili skandovaným potleskem.


"Chtěli jsme začít aktivně, to se povedlo, ale znovu se ukázala naše nezodpovědnost při bránění standardky. Nevím, kdo tam měl být," přiznal bezradně. Že by ani trenér nevěděl, kdo měl hlídat hráče, který dal gól?


Dušan Uhrin tuší, že mu možná v Plzni zbývají poslední dny. "Neřeším, zda to může ohrozit moji pozici, je otázka na vedení," odpověděl. Jenže vedení klubu asi musí nějak situaci řešit. Vždyť už v průběhu jara pronesl majitel Tomáš Paclík větu, že s Pavlem Vrbou by tým zřejmě opět udělal titul. Už tehdy byla cítit nedůvěra.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:00 23:45

   Mistrovství světa SKIF 2019

   23:45

   Element (392)

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

   00:05

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   00:30

   Sport Hradec Cup 2019

   00:45

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   12:00

   KITE LIFE (1)

   12:10

   UFC Now (18)

Celý Program