Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nesmysl

UEFA se zbláznila. Guardiola půjde před disciplinárku!

Guardiola
Zdroj: Profimedia

Pep Guardiola bude muset 21. května před disciplinární komisi. UEFA jej chce potrestat za oděv, který zvolil na tiskovou konferenci před odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Bayernem a Portem.

Guardiola vyměnil klasický společenský oděv za černé tričko s nápisem „#JusticiaParaTopo“. Šlo o vyjádření podpory zesnulému novináři. Jorge Lopez zemřel při autonehodě v léte v Brazílii těsně před MS ve fotbale. Lopez jel do hotelu a jeho taxi sestřelil zloděj v kradeném autě. Guardiola se spolu s dalšími trenéry a hráči rozhodl podpořit kampaň Justicia Para Topo – Spravedlnost pro Topa (pozn. El Topo byla přezdívka novináře), jelikož vrcholí vyšetřování celého incidentu.

 

UEFA nepochopitelně nazvala podporu trenéra Bayernu jako „incident nesportovní povahy“. Vzhledem k tomu, že Jorge Lopez byl sportovní novinář a nešťastná událost se odehrála na MS v Brazílii, je samotné obvinění absurdní.

 

Jorge Lopez patřil mezi sportovní novináře, kteří byli hodně oblíbení. Mezi jeho přátelé patřili i takové hvězdy jako Javier Mascherano či Lionel Messi. Vzhledem k reakcím fanoušků i médií se dá očekávat, že Guardiola nakonec trestu unikne. UEFA si ale ustřihla pořádnou ostudu.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:10 17:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

Celý Program