hodnocení kouče

Trenér Sparty Lavička: Ve vyrovnání jsem věřil do poslední chvíle

Téma:

Bez zbytečných emocí přijal porážku 1:2 v prvním kole základní fáze Evropské ligy na půdě francouzského Lyonu lodivod Letenských Vítězslav Lavička. Den po utkání ocenil sílu soupeře a odmítl, že by výkon jeho týmu byl až příliš ustrašený.

Porážka o gól na hřišti francouzského velkoklubu je přijatelná, otázka však je, zda Sparta neměla hrát odvážněji. První hodinu totiž nepředvedla směrem dopředu zhola nic. Z letargie se probudila vlastně až ve chvíli, kdy podruhé inkasovala.
 

“Hráli jsme proti hodně kvalitnímu soupeři, který nám toho moc nedovolil. Zatlačil nás do defenzivy a my se museli soustředit především na obrannou fázi. Přesto si myslím, že jsme měli určité náznaky a Lyon pozlobili,“ zhodnotil duel charismatický kouč Lavička.
 

Že se Sparta chtěla probránit k bodu za bezbrankovou remízu, šéf střídačky vyvrátil. “V každém zápase hrajeme na vítězství a je jedno, kdo proti nám stojí. Na druhou stranu ale musíme vždy respektovat sílu soupeře. A faktem je, že se Lyon ukázal ve velmi dobrém světle. Co jsme viděli jeho zápasy v lize, tam tak dobrý nebyl, proti nám se ale vytáhl. Pro mé hráče to je hodně cenná zkušenost,“ zdůraznil Lavička.

 

 

 

Sparta nakonec sahala i po bodu, byť by si ho za svůj výkon moc nezasloužila. “Závěr nám vyšel nejlépe. Po hezké akci jsme dali kontaktní gól a byli i velmi blízko remíze, ale nevyšlo to,“ pokrčil trenér rameny a dodal: "Ve vyrovnání jsem věřil do poslední chvíle. Když jsme snížili, soupeř ztratil sebevědomí a jistotu. Nasadili jsme do hry další ofenzivní sílu a zkusili jít do rizika, byly tam různé závary, bohužel druhý gól se nám vstřelit nepodařilo.“
 

I domácí mohli dát mnohem více gólů, jenže kanonýr Gomis zkrátka neměl svůj den. Než načal skóre utkání, několikrát pohořel na výtečném brankáři Vaclíkovi. "Věděli jsme, že Lyon sází na rychlou kombinaci a jednou z jeho největších zbraní je útočník Gomis. Zlobil nás fakt hodně, měl několik vyložených šancí, které neproměnil. O osobní obraně jsme ale neuvažovali. Něco jsme si k němu řekli, ovšem jedna věc je záměr, a druhá samotná realizace na hřišti,“ prohodil neurčitě Lavička.
 

A vyjádřil se také k situaci z konce první půli, kdy se po střetu s Kadeřábkem ošklivě zranil domácí zadák Dabo. “Byl to smolný moment, který samozřejmě vyvolal řadu emocí. S realizačním týmem jsme se na to dívali i na videu a od Pavla tam nebyl žádný úmysl protihráče zranit. Byl to souboj padesát na padesát, oba se srazili hlavami,“ uzavřel Vítězslav Lavička.

tn.cz / hum
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program