To je škoda! Plzeň proti Šachtaru vedla. Soupeř ale hned srovnal

Milan Petržela
Zdroj: ČTK
Proti Šachtaru si zahrál i Milan Petržela, který byl hodně vidět.

Fotbalisté Plzně remizovali v úvodním utkání vyřazovací fáze Evropské ligy s Šachtarem Doněck 1:1. Skóre duelu, který byl soutěžní premiérou nového kouče Viktorie Dušana Uhrina mladšího, otevřel v 62. minutě Stanislav Tecl. Už za necelé tři minuty ale tým českého reprezentanta Tomáše Hübschmana srovnal zásluhou Luize Adriana. Odveta se hraje za týden v Doněcku.

Duel začal minutou ticha za oběti politických nepokojů na Ukrajině, přičemž fanoušci Plzně vyjádřili svou podporu i transparentem v azbuce.

To hostující příznivci kvitovali vřelým potleskem. Na hřišti však šla přátelská atmosféra stranou a oba celky sváděly vyrovnanou bitvu. Šachtar vynikal v útoku rychlostí a technickou zdatností, ale hráči Plzně se mu svou bojovností dokázali vyrovnat.

Po úvodním oťukávání zahrozil v 15. minutě Hořava, který měl ve vápně dostatek prostoru, ale jeho nebezpečnou střelu dokázal zablokovat český reprezentant v sestavě Šachtaru Hübschman. O chvíli později hlavičkoval jen do středu branky Tecl.

Následovaly šance i na druhé straně. Domácím příznivcům zatrnulo, když brankář Kozáčik nejistě zasáhl proti přímému kopu Rakického a míč od jeho rukavic odskákal těsně vedle tyče. Mimo střílel v dobré šanci také Taison.

V závěru poločasu Plzeň přečkala několik nebezpečně vyhlížejících brejků i Hübschmanovo zakončení po rohovém kopu. Šanci ale měla i Viktoria, když se kapitán Horváth pokusil o kulišárnu a z půlky hřiště se snažil překvapit vyběhnutého brankáře Pjatova. Míč však skončil těsně nad břevnem.

V druhé půli tempo hry trochu opadlo, zahrozil jen Ďuriš střelou nad, ovšem v 62. minutě udělal domácím fandům radost Tecl. Při rozehrávání standardní situace čekali stopeři do poslední chvíle s náběhem do vápna, Horváth našel centrem rozběhnutého Čišovského, ten sklepl míč na Tecla a plzeňský útočník otevřel skóre.

Z vedení se však Viktoria radovala jen dvě minuty. Plzeňská obrana nezachytila dlouhý nákop na Luize Adriana a ten z úhlu propálil Kozáčika. Vyrovnání dodalo hostům energii, hru navíc oživil i střídající brazilský reprezentant Bernard.

Nebezpečné brejky soupeře však Plzeň přežila a nakonec dovedla zápas k remíze. Do odvety je tak vše otevřené, Plzeň v ní však nebude moci využít reprezentačního beka Limberského, který bude v trestu za tři žluté karty.

Úvodní zápas 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Šachtar Doněck 1:1 (0:0)
Branky
: 62. Tecl - 64. Luiz Adriano. Rozhodčí: Sidiropulos - Akrivos, Damianos (všichni Řec.). ŽK: Petržela, Horváth, Limberský, Procházka - Douglas Costa, Hübschman, Rakickij. Diváci: 11.179.