Aktualizováno 10.5. 2012 00:07

Titul v Evropské lize slaví Atlético, zajistil mu ho kanonýr Falcao

Fotbalisté Atlétika Madrid porazili ve středečním finále Evropské ligy v Bukurešti další španělský tým Athletic Bilbao 3:0 a po dvou letech se radují z celkového vítězství v soutěži. Jejich klíčovou postavou byl kolumbijský kanonýr Falcao, který v prvním poločase dvakrát skóroval.

První poločas se proměnil v exhibici jediného hráče. Falcao vloni ještě v dresu FC Porto rozhodl finále Evropské ligy proti Braze jediným gólem a druhé klíčové utkání mu po roce vyšlo ještě lépe. Už v sedmé minutě si posunul míč kolem Amorebiety a jeho levačka byla neomylná. Další parádní akci předvedl útočník z Kolumbie ve 34. minutě, když ve vápně převzal míč, zasekl si jej a opět levou nohou nedal šanci brankáři Iraizozovi. Atlético Madrid tak vedlo v půli 2:0.

Bilbao po přestávce nasadilo dva čerstvé hráče a mělo několik slibných možností ke snížení. Svěřencům argentinckého kouče Marcela Bielsy se to ale nepodařilo. Naopak na druhé straně mohl završit hattrick Falcao, ovšem jeho pokus zastavila branková konstrukce. Skóre uzavřel pět minut před koncem jeho spoluhráč Diego.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího Starka začali hráči Atlétika Madrid slavit další triumf v Evropské lize, zatímco mladíkům z Bilbaa zbyly pouze oči pro pláč.

"Byl to těžký, výjimečný zápas, který nám vyšel téměř dokonale," hodnotil finále pro španělskou televizi autor třetí trefy Diego. Druhý ze střelců madridského celku Falcao dodal: "Jsem vděčný za tuto chvíli. Dočká se jí jen několik hráčů a já jsem mezi nimi. Děkuji všem spoluhráčům i všem lidem, kteří pracují okolo týmu a v celém klubu. Tenhle titul patří i jim."

Evropská fotbalová liga, finále:

Atlético Madrid - Athletic Bilbao 3:0 (2:0)
Branky: 7. a 34. Falcao, 85. Diego. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Falcao - Herrera, Amorebieta, Pérez, Susaeta.

Sestavy:

Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Luis - López (89. Salvio), Gabi - M. Suárez, Diego (90. Koke), Turan - Falcao. Trenér: Diego Simeone.

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Javi Martinez, Amorebieta, Aurtenetxe (46. Gómez) - Iturraspe (46. Pérez), Herrera (63. Toquero), De Marcos - Susaeta, Llorente, Muniain. Trenér: Marcelo Bielsa.