Sparťanský hrdina Blažek: Vyřazení zamrzí, ale Liverpool byl lepší

Téma:

Gólman fotbalistů pražské Sparty Jaromír Blažek dlouho držel naděje svého mužstva na postup do osmifinále Evropské ligy. Jedinou střelu, kterou pustil za svá záda byla Kuitův gól, který zajistil Liverpoolu postupu a podle Blažka zasloužený.

Blažek musel v první půli několikrát dokázat své kvality a zasáhnout proti šancím anglického mužstva.
 

"Dlouho jsem si takhle nezachytal. Byly tam šance hlavně v první půli, kdy to jednou přestřelil Meireles a pak mě trefil Cole. Ta hlavička Kyrgiakose v první chvíli nevypadala složitě, ale trávník ji po odrazu hodně zrychlil. Nejdřív jsem myslel, že to v pohodě chytím, ale nakonec jsem s tím měl poněkud starosti, tak jsem to radši vyhodil na další roh,“ řekl Blažek krátce po čtvrteční prohře (0:1).
 

Podívejte se, co řekli o prohře Sparty Jaromír Blažek a Erich Brabec:
Konec v Evropské lize osmatřicetiletého brankáře mrzí a nejen kvůli tomu, že šlo o měření sil s Liverpoolem. "Vyřazení zamrzí vždycky, jestli je to Liverpool nebo někdo jiný. To je prostě fotbal, nedá se s tím nic dělat. Museli jsme počítat s tím, že Liverpool hraje doma a asi to bude jiný fotbal než na Letné. Bylo to o tom, kdo jako první chybuje - a to jsme bohužel byli my,“ uvedl.
 
Oproti výrokům generálního sportovního manažera Sparty Jozefa Chovance však Blažek prohlásil, že anglický celek byl celkově lepší.
 
"Během obou zápasů byl podle mě Liverpool lepší, měl více šancí než my. My jsme také odehráli dobrá utkání, ale soupeř měl obzvlášť doma více možností skórovat. My jsme žádnou vyloženou příležitost na Anfield Road neměli. Řekl bych, že soupeř zaslouženě vyhrál,“ prohlásil zkušený brankář.
 
Podle Blažka se musejí hráči z vyřazení rychle oklepat a co nejdříve se soustředit na Gambrinus ligu. "Sparta účastí v Evropské lize především obohatila český koeficient, to je ze všeho nejdůležitější. Teď ale musíme přehodit - zatím jsme se zaměřili hlavně na to, abychom neinkasovali, teď v lize zase musíme začít tvořit a vyhrávat,“ uzavřel.

 

tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: New York Red Bulls - LA Galaxy

   16:45 18:30
   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   16:50 18:45
   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

Celý program