Sparta přes Panathinaikos postoupí, myslí si Hřebík

Téma:

Už v úterý večer vyběhnou sparťané k jednomu z nejdůležitějších zápasů sezony. Podle fotbalového odborníka Jaroslava Hřebíka v něm uspějí.

Postup do Ligy mistrů. Pro české týmy obrovské lákadlo, které přebije i případný zisk titulu. V aktuálním ročníku se o milionářskou soutěž poperou Slavia a Sparta, přičemž větší šance na úspěch se dávají mistrovskému celku z Edenu.


Anketa

Kdo postoupí do 4. předkola Ligy mistrů?

Hlasovalo 618 lidí.

Ten se ve třetím předkole utká s podceňovaným Šeriffem Tiraspol (Moldavsko), zatímco Letenští změří síly se silným Panathinaikosem Atény. Postupujícího pak čeká ještě předkolo čtvrté, ovšem i v něm by slávisté měli dostat lehčího soupeře než Sparta, která figuruje mezi nenasazenými.


Sparta může, Slavia musí


Znamená to, že v Generali Areně mohou na Ligu mistrů prakticky zapomenout? Jaroslav Hřebík si to nemyslí. “Řekl bych, že Sparta přes Panathinaikos tentokrát postoupí. Řecká liga začíná později než česká, což by mohlo sehrát důležitou roli,“ míní bývalý trenér letenského klubu.


Podle něj by Spartě mohl pomoci fakt, že se od ní nic nečeká. “Jenže kdyby uspěla, hrozně by ji to posílilo. Naopak Slavia je na tom v tomto směru hůř. Čeká se od ní jednoznačný postup, ale já tam nic jednoznačného nevidím. Pokud přes Tiraspol nepřejde, velmi ji to poznamená i v lize,“ má jasno.


Statistika je neúprosná


Sparta na Panathinaikos narazí již potřetí od roku 2002 a při předchozích dvou setkáních vždy odešla se sklopenou hlavou. V osmifinálové skupině Ligy mistrů v roce 2002 přišla po porážkách 0:2 a 1:2 o šanci na postup do čtvrtfinále.


Recept na řecký celek nenašla ani před rokem, kdy v předkole prohrála doma 1:2 a v Aténách pak 0:1, takže nepostoupila do hlavní soutěže.


Loňský domácí zápas s Panathinaikosem si připomeňte ZDE:Hřebík: Jen sebevědomí stačit nebude


“Panathinaikosu se proti českým týmům daří obecně, ale ty výsledky zase tolik přesvědčivé nejsou. Řekové většinou vyhrají jen o gól,“ připomíná Hřebík a dodává: “Ani jejich hra nebyla nijak výrazně lepší. Sebevědomí je sice na jejich straně hřiště, ale jen to jim stačit nebude.“


Podcenění prý nehrozí


Tým trenéra Jozefa Chovance se v létě příliš neobměnil, jeho soupeř se naopak rozhodl přebudovat kádr. Největší hvězdou Aténských je francouzský šutér Djibrill Cissé, který přišel v létě z Olympique Marseille.“Vsadili na individuality, skládají nový tým. Na Letné se bude chtít každý z hráčů ukázat, ale nejdůležitější je týmové pojetí hry,“ říká Hřebík. Mohou podle něj Řekové Spartu podcenit? “To si zase nemyslím. Tohle se v Lize mistrů nestává,“ tvrdí rezolutně.


Štěstí - to je ta krásná a přepychová věc...


“Znovu ale říkám, že Sparta má slušnou šanci postoupit. Jen musí mít trochu štěstí. Vzpomeňte si na loňský zápas, kdy si dal Kučera vlastní gól. Kdyby k tomu nedošlo, ten zápas by se třeba vyvíjel úplně jinak,“ uzavírá Hřebík.  

Ondřej Huml TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod MotoGP)

   14:05 15:10
   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   16:05

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (3)

   17:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   17:50

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Seattle Sounders FC - Los Angeles FC

   13:00 14:40
   14:40

   Ligue 1 Highlights (11)

   15:35

   Fotbal: Minnesota United FC - Colorado Rapids

   17:20

   Rychlá kola (11)

   17:45

   Racing magazine (10)

   18:05

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

Celý program