Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2011 16:35

Sion vyhrál ve Švýcarsku soud o Evropskou ligu, UEFA ho zpět nevezme

Témata:

Švýcarský fotbalový klub FC Sion živil naději, že se vrátí do Evropské ligy, ze které ho vyřadila Evropská fotbalová unie (UEFA) kvůli neoprávněnému startu hráčů ve 4. předkole soutěže. Sion vyhrál u civilního soudu spor ve své zemi a jeho šance na návrat se zvýšila.

Švýcarský celek se provinil tím, že do zápasů 4. předkola Evropské ligy proti skotskému Celtiku Glasgow nasadil hráče, které získal krátce před sezonou a ještě nebyl dotažen jejich transfer.
 

Podle regulí Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) sice mohli hráči nastoupit v nejvyšší domácí soutěži, duelů Evropské ligy se ale výjimka netýkala. Celtic kontumačně vyhrál oba zápasy 3:0. První duel přitom skončil v Glasgow bez branek, odvetu na domácí půdě vyhrál Sion v poměru 3:1.
 

Sionu se na chvíli otevřela naděje si základní skupinu I přece jen zahrát. "Soud nařídil UEFA připustit Sion jako účastníka Evropské ligy a přijmout veškerá opatření k jejich integraci do skupiny I, do které se Sion kvalifikoval," píše klub na svých oficiálních internetových stránkách.
 

Švýcarský klub ale UEFA zpět do poháru nepustila. "Odvolací komise UEFA zamítla odvolání klubu FC Sion proti vyřazení z Evropské ligy," píše se v prohlášení. Základní skupiny soutěže začínají už ve čtvrtek, kdy se Celtic představí na půdě Atlétika Madrid.

Mediafax