Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 8. 2011

Sion si možná Evropskou ligu nezahraje, údajně za něj nastoupili někteří fotbalisté neoprávněně

Témata:

Fotbalisté švýcarského celku FC Sion možná přijdou o účast v základní skupině Evropské ligy.

Skotský Celtic Glasgow, přes který Sion ve čtvrtek přešel, podal k Evropské fotbalové unii (UEFA) protest, s tím, že švýcarský klub nasadil několik hráčů neoprávněně.
 

Sion v Glasgow remizoval 0:0, ve čtvrteční domácí odvetě ale zvítězil 3:1 a postoupil do základní skupiny Evropské ligy. Za švýcarský klub však několik jeho hráčů nastoupilo neoprávněně a ambicioznímu týmu tak hrozí vyřazení z prestižní soutěže. I sám šéf UEFA Michael Platini potvrdil, že postup Sionu je v rozporu s pravidly.
 

UEFA také potvrdila, že skotský celek podal proti Sionu protest. Na švýcarské straně se objevilo pět hráčů, kteří do týmu přišli v době, kdy měl tento klub zastavené přestupy kvůli podepsání egyptského brankáře Essama El-Hadaryho z doby před třemi lety. "Sion postavil letní posily, což je v jasném rozporu s pravidly," řekl Platini a dodal. "Sion nedodržel transférový zákaz. Podepsali nové hráče v době, kdy nesměli a tyto hráče pak postavili k zápasu Evropské ligy."
 

Generální sekretář UEFA Gianni Infantino pak řekl, že případ bude řešit vedení organizace a jeji disciplinární orgány. Slyšení by mělo proběhnout v úterý.

jpz Mediafax