Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2011

Sion požaduje po UEFA náhradu škody za vyřazení z Evropské ligy

Témata:

Vedení švýcarského fotbalového klubu FC Sion, který byl po prokázání nepovolených startů některých hráčů ve čtvrtém předkole Evropské ligy z této soutěže vyřazen, nyní požaduje za tento krok finanční náhradu od Evropské fotbalové unie (UEFA).

Odvolání ze strany Sionu totiž UEFA odmítla a nepřipustila ho k sehrání čtvrtečního prvního duelu základních skupin na půdě Atlétika Madrid. Na ten se tak nyní chystají fotbalisté Celticu Glasgow, které při tom Syon ve 4. předkole vyřadil.
 

Vedení švýcarského klubu nyní zvažuje řešit záležitost přes civilní soudy, obrátit se chce i na Arbitrážní soud pro sport. "Hráči i trenéři jsou pochopitelně velmi zklamaní. Stále ovšem věříme, že si skupinovou část ještě zahrajeme," neztrácí optimismus tiskový mluvčí Sionu Nicolas Pillet.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Vyloučením ze základní skupiny Evropské ligy navíc Sion přišel o výraznou finanční injekci. V tuto chvíli se tak bude snažit o dosažení odškodného ve výši čtyř milionů eur ze strany UEFA. "Nechápu toto rozhodnutí. Podle mě jde UEFA proti právu," soptil obránce Goncalves. "Obracíme se na soudy, protože prezident i vedení klubu si myslí, že jsme v právu. Doufáme, že si příští zápas v Evropské lize zahrajeme," uzavřel.

Mediafax