Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

slova trenéra myslí to vážně?

Pozitivní, říká Lavička po prohře 1:3! Sparta prý hrála to, co měla

Vítězslav Lavička
Zdroj: isifa.com
Vítězslav Lavička

Sparta v Neapoli italskému soupeři nestačila. Prohrála 1:3, i když brzy vedla. Pak ale hrál jen domácí tým a zaslouženě otočil výsledek. Na střely na bránu vyhrál 9:2 a měl zápas ve své moci. Český mistr podle fanoušků zklamal, trenér ale mluví jinak.

Před rokem a půl hrála pod Vesuvem Plzeň a vyhrála 3:0 a svou dominanci potvrdila i v odvetě, kdy zvítězila 2:0. Pravda, z tehdejšího týmu Neapole zůstal v kádru snad jen záložník Inler, přesto Viktoria obstála v souboji s nakonec druhým týmem Itálie.


Sparta tentokrát Neapoli jen sekundovala, trenér Vítězslav Lavička ale vypadal po zápase spokojeně. "Sice jsme prohráli na půdě favorita skupiny a dostali tři góly, ale i tak hodnotním náš výkon pozitivně. Měli jsme tam dobré momenty a hráli jsme i to, co jsme proklamovali. Chtěli jsme kompaktně bránit a trápit soupeře aktivitou a to se nám povedlo, měli jsme i šance, které Neapol pozlobily," říkal po prohře.


Ambice českého mistra by měly být ale přece jen vyšší, než jen Neapol pozlobit šancemi. A přitom to bylo dobře rozehrané. "Vývoj skóre nám nahrával, šli jsme do vedení po dobře sehrané standardce, ale mrzí mě, že jsme se nechali zaskočit brzkým vyrovnáním. Penaltě předcházela tomu naše taktická chyba," hledal příčinu obratu trenér Sparty.


I když pak mě Jakub Brabec jednu z mála větších šancí, do vedení šla nakonec domácí Neapol a zápas jistě dohrála k vítězství. "My pak ještě přeorganizovali hru, abychom se pokusili srovnat, ale Mertens nás potrestal individuální kvalitou v křídelním prostoru. Z tohoto pohledu je třeba uznat kvalitu soupeře," konstatoval Lavička.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 03:20 04:00

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program